Mistrzowska forma Czarnych, powrót Mistrzyń, ŚLĄSKa fala. Podsumowanie 5. kolejki Ekstraligi

  Piąta kolejka zmagań w Ekstralidze nie obyła się bez pięknych bramek i niespodzianek. Tym razem padło  siedemnaście goli, co daje średnią  2,84 bramki na mecz. W Gdańsku odblokował się Górnik, a kompleks Medyka przełamały Czarne. Zespół Stemplewskiego pozostaje obok SMS-u Łódź zespołem z kompletem zwycięstw. Historyczny punkt ugrał ROW, który zremisował 1:1 z Rolnikiem. Taki sam wynik padł w Krakowie. Swoją dobrą formę udowodnił Śląsk, pokonując 2:0 GieKSę.

BEZ KOMPLEKSÓW 

 W zapowiedzi kolejki portal ‚Łączy Nas Piłka’ pytał, czy Czarni Sosnowiec mają kompleks Medyka. Niektórych to rozśmieszyło, niektórych oburzyło. Piłkarki Stemplewskiego pokazały w sobotę jednak, że żadnych kompleksów nie mają. To właśnie z nimi trzeba się liczyć w walce o Mistrzostwo. Pokonując Medyka 1:2 po golach Jaszek i Jędrzejewicz pokazały klasę. Na miarę Mistrzostwa ?

ŚLĄSK NA FALI 

 Ekipa Śląska miała udowodnić, że poprzednie zwycięstwa to nie przypadek i zrobiła to w świetnym stylu. Pokonała 2:0 GieKSę i w tabeli awansowała na czwarte miejsce, zrównując się punktami z Medykiem Konin. Dubletem popisała się Karolina Iwaśko obie bramki strzelając głową i mając jeszcze szansę na ustrzelenie hattricka.

Kto latem spodziewał się, że taka ekipa Śląska będzie potrafił dorównać czołówce Ekstraligi ? Przed tym zespołem przyszłość. Trzeba pamiętać, że w znakomitej większości to zespół złożony ze świetnie wyszkolonych młodych piłkarek. Mieszanka rutyny z młodością będzie na medal ?

POWRÓT MISTRZYŃ 

 Po trzech kolejkach strat punktów w meczu z AP Lotos Gdańsk w końcu przełamał się Mistrz Polski. Pomógł powrót Emilii Zdunek, która po sezonie gry w Sevilii powróciła do Górnika. Strzelecką niemoc przełamała Ewelina Kamczyk, która zdobyła hattricka. Czy to powrót do dobrej gry przekonamy się za tydzień, kiedy to Mistrz podejmie u siebie GKS Katowice 

HISTORYCZNY PUNKT 

 Z nowym trenerem Mariuszem Adaszkiem TS ROW Rybnik zaliczył pierwszy historyczny punkt w Ekstralidze, remisując 1:1 z Rolnikiem Głogówek. Okazji było na zwycięstwo gospodyń, lecz w samej końcówce wyrównały przyjezdne. Musiało boleć, bo gola na wagę remisu zdobyła była piłkarka ROW-u Magdalena Łuczak.

TRENER KOLEJKI 

 Bez wątpienia Sebastian Stemplewski. Trener Czarnych wraz ze sztabem stworzył maszynkę do wygrywania. Wygrana w Koninie zawsze zwiastowała dla zespołu z Sosnowca coś wielkiego. Tak jak w sezonie 2017/18, kiedy to dwa razy Czarne pokonały Medyka 0:3 i pierwszy raz od lat zakończyły sezon na podium Ekstraligi. 

wszystkie gole kolejki

 

Piłkarka 5. kolejki Ekstraligi

  • Karolina Iwaśko (WKS Śląsk) (30%, 636 Votes)
  • Zofia Giętkowska (Sportis) (28%, 576 Votes)
  • Ewelina Kamczyk (GKS Górnik) (17%, 352 Votes)
  • Dżesika Jaszek (Czarni) (16%, 327 Votes)
  • Paulina Filipczak (TME UKS SMS) (8%, 161 Votes)
  • Priscilla Hagan (TS ROW) (2%, 38 Votes)

Total Voters: 2 090

5. kolejka – 5/6 września 2020
Akademia Piłkarska LG – GKS Górnik Łęczna 0:4                                      więcej o meczu
KKPK Medyk Konin – KKS Czarni Sosnowiec  1:2                                     więcej o meczu
TS ROW Rybnik – LKS Rolnik B. Głogówek  1:1                                           więcej o meczu
TME GROT SMS Łódź – MKS Olimpia Szczecin  4:0                                  więcej o meczu
AZS UJ Kraków – Sportis KKP Bydgoszcz 1:1                                               więcej o meczu
WKS Śląsk Wrocław – GKS Katowice 2:0                                                         więcej o meczu

miejsceklubilość rozegranych spotkańzdobyte punkty
bilans
bramkowy
zwycięstwaremisyporażki
1KKS Czarni Sosnowiec72124:2700
2TME UKS SMS Łódź71816:2601
3Medyk Konin71417:5421
4WKS Śląsk Wrocław6139:5411
5GKS Górnik Łęczna71117:6322
6AZS UJ Kraków71012:8313
7Sportis KKP Bydgoszcz676:6213
8GKS GieKSa Katowice677:12213
9Akademia Piłkarska LG641:13114
10MKS Olimpia Szczecin633:19105
11LKS Rolnik Głogówek721:24026
12TS ROW Rybnik615:17015

 

 

KLASYFIKACJA STRZELCZYŃ

6. goli – Dżesika Jaszek (Czarni Sosnowiec), Paulina Filipczak (TME UKS SMS Łódź)

4. gole – Alice Ogebe (Sportis KKP Bydgoszcz), Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna)

3. gole – Klaudia Fabová, Dominika Kopińska (Medyk Konin), Nikola Karczewska (Górnik Łęczna), Anna Rędzia (TME UKS SMS Łódź),
2 gole – Weronika Zawistowska, Agnieszka Jędrzejewicz (Czarni Sosnowiec), Kinga Kozak, Klaudia Maciążka (GKS Katowice), Karolina Iwaśko, Joanna Wróblewska, Marcelina Buś (Śląsk Wrocław), Dominika Gąsieniec (TME UKS SMS Łódź), Karolina Gec (AZS UJ Kraków),  Priscilia Hagan (TS ROW Rybnik), Patricia Hmirova (GKS Górnik Łęczna)
1 gol –  Anna Kowalczyk (AP Lotos Gdańsk), Zofia Buszewska, Nadia Stanović (GKS Katowice), Chiara Cecotti, Karolina Łaniewska (Sportis KKP Bydgoszcz), Alicja Piechocka, Anna Gawrońska, Ernestina Abambila, Nikol Kaletka, Julia Maskiewicz, Olga Sirant (Medyk Konin), Klaudia Jedlińska, Maria Zbyrad (TME UKS SMS Łódź), Maja Osińska (Górnik Łęczna), Dorota Hałatek, Paulina Zawiślak, Martyna Wiankowska, Veronika Sluková, Andrea Horváthová, Liliana Kostova, Wiktoria Kuciewicz (Czarni Sosnowiec), Julia Brzozowska, Paulina Oleksiak (Olimpia Szczecin), Stanislava Lišková, Edyta Botor (TS ROW Rybnik), Aleksandra Przelicka, Maja Jurczenko (Śląsk Wrocław), Natalia Wróbel (AZS UJ Kraków), Magdalena Łuczak (Rolnik Głogówek),

gol samobójczy – Nicole Wojtas (Rolnik Głogówek), Monika Kędzierska, Amelia Bińkowska (Olimpia Szczecin),  Aleksandra Drąg  (GieKSa Katowice)


 

Jedenastka 5. kolejki Ekstraligi 

 Uczniowie wrócili do szkoły, Ewelina Kamczyk wróciła do strzelania. Tutaj tytuł MVP 5. kolejki bezsprzecznie ląduje do gwiazdy Górnika Łęczna. W Gdańsku w meczu z Lotosem w końcu była sobą. Zdobyła hattricka i asystowała przy golu Hmirovej.

Oprócz niej do Jedenastki kolejki wybraliśmy: Karolinę Klabis (AZS UJ Kraków), Klaudię Jedlińską, Annę Rędzię, Paulinę Filipczak (TME UKS SMS Łódź), Andrę Horvathovą, Lilianę Kostova, Agnieszkę Jędrzejewicz (Czarni Sosnowiec), Karolina Łaniewska (Sportis KKP Bydgoszcz), Karolinę Iwaśko (WKS Śląsk Wrocław) i Priscilię Hagan (TS ROW Rybnik).


Co nas czeka w 6. kolejce ?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.