[Ekstraliga] : Dublet Iwaśko. Śląsk już w czołówce (wideo)

Ekipa Śląska miała udowodnić, że poprzednie zwycięstwa to nie przypadek i zrobiła to w świetnym stylu. Pokonała 2:0 GieKSę i w tabeli awansowała na czwarte miejsce, zrównując się punktami z Medykiem Konin.

Pierwsze minuty były bardzo wyrównane. Pressing przyjezdnych dał jednak strzały Kozak i Turkiewicz. Śląsk jednak ‘trzymał gardę’ i szukał swoich szans w kontratakach. W 9. minucie po wrzutce Karolina Iwaśko pokonała głową Klimek. Podopieczne Jagieły szukały podwyższenia okazji, lecz się to nie udawało. GieKSa próbowała wyrównać, lecz strzały Stanović i Kozak nie były celne. Wszystko to znów wykorzystały gospodynie. Po dośrodkowaniu z rożnego dublet głową ustrzeliła Iwaśko.

GieKS dalej próbowała, lecz nie potrafiła złamać obrony rywalek. Nie pomogła im nawet czerwona kartka w 60. minucie dla Małgorzaty Kordy. Przewaga liczebna nie dała nic. Jeszcze w końcówce Iwaśko miała doskonałą okazję do skompletowania hattricka, lecz jej strzał był niecelny.

Za tydzień w sobotę Śląsk zagra ze Sportisem w Bydgoszczy, a GieKSa w Łęcznej z Górnikiem.

6.09.2020 (12:15), Wrocław-Psie Pole, Kłokoczycka 5
WKS Śląsk Wrocław vs GKS GieKSa Katowice 2:0 (2:0)
1:0 Karolina Iwaśko 9′
2:0 Karolina Iwaśko 33′

czerwona kartka : Małgorzata Korda (60′  Śląsk)

sędzia : Agnieszka Olesiak
asystentki : Katarzyna Rumian, Aleksandra Hynek,
sędzia techniczna : Sylwia Biernat

• Karolina Iwaśko (WKS Śląsk) (58%, 59 Votes)
  • Joanna Wróblewska (WKS Śląsk) (32%, 32 Votes)