[Ekstraliga] : Remis w Krakowie (wideo)

W sobotnie popołudnie Jagiellonki podejmowały na stadionie Prądniczanki Kraków Sportis KKP Bydgoszcz. Padł bramkowy remis 1:1.

Od początku zobaczyliśmy w Krakowie ciekawy i zacięty mecz. Obie strony miały swoje okazje. Na początku spotkania szczególnie drażniła defensywę gospodyń Zofia Giętkowska, z drugiej strony robiły to Weronika Wójcik i ofensywnie usposobiona Katarzyna Daleszczyk. Brakowało jednak wykończenia i szczęścia. Najgroźniejszą okazję do zdobycia gola miały gospodynie w 15. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Wójcik piłkę strąciła defensorka KKP, a Siejka wyciągnęła się jak struna i uratowała swój zespół przed stratą gola.

Po zmianie stron bardziej efektowny był Sportis, który wyszedł bardziej zdeterminowany do strzelenia gola. Próbowała Majda, Giętowska, Ogebe i Sobczyk, lecz Klabis była na posterunku lub po prostu brakowało szczęścia. Niewykorzystane sytuacje się zemściły w 78. minucie, kiedy to wynik otworzyła świetnym strzałem po wrzutce w pole karne Natalia Wróbel. Chwilę potem było już 1:1, kiedy to po rzucie wolnym piłkę do siatki Klabis wbiła Łaniewska. Więcej goli pod Wawelem nie pało.

Za tydzień Jagiellonki zagrają z Olimpią w Szczecinie, a Sportis podejmie u siebie Śląsk Wrocław.

5.09.2020 (12:00), Kraków Śródmieście, św. Andrzeja Boboli 5
AZS UJ Kraków vs Sportis KKP Bydgoszcz 1:1 (0:0)
1:0 Natalia Wróbel 80′
1:1 Karolina Łaniewska 83′

sędzia : Anna Adamska,
asystentki : Anna Dąbrowska, Aleksandra Ulanowska

• Zofia Giętkowska (Sportis) (49%, 45 Votes)
  • Natalia Wróbel (AZS UJ) (37%, 34 Votes)