[Ekstraliga] : Powrót Królowej i powrót mistrzowskiej formy. Górnik przełamuje niemoc

Po trzech kolejkach strat punktów w meczu z AP Lotos Gdańsk w końcu przełamał się Mistrz Polski. Pomógł powrót Emilii Zdunek, która po sezonie gry w Sevilii powróciła do Górnika. Strzelecką niemoc przełamała Ewelina Kamczyk, która zdobyła hattricka

Pierwsze minuty to optyczna przewaga Górnika. Z minuty na minute jednak gra się wyrównała. Więcej z gry już miał Mistrz Polski. Zaczęło się bombardowanie bramki Kołacz. Lotos dobrze się trzymał. W pierwszej połowie Górnik trafił tylko raz. Po zamieszaniu w polu karnym wynik otworzyła Ewelina Kamczyk. Kolejne gole były kwestią czasu, padły jednak dopiero po zmianie stron.

Lotos próbował jeszcze wyrównać, ale bardzo dogodnych szans nie miał. Wykorzystały to Górniczki. Najpierw po podaniu Kamczyk wynik podwyższyła Hmirova. Potem ‘Królowa Strzelczyń’ ostatnich sezonów wprost z rzutu wolnego pokonała Magdę Kołacz. Ostatecznie dwanaście minut później ustaliła wynik spotkania ustrzelając hattricka.

Za tydzień AP Lotos podejmie u siebie Medyka Konin, a Górnik zagra w Łęcznej z katowicką GieKSą.

6.09.2020 (17:00), Stadion Gdańskiego Ośrodka Sportu
AP Lotos Gdańsk vs Górnik Łęczna 0:4 (0:1)
0:1 Ewelina Kamczyk 35′
0:2 Patricia Hmirova 56′
0:3 Ewelina Kamczyk 59′
0:4 Ewelina Kamczyk 71′

sędzia : Emilia Szymula
asystentki : Olga Pietrzykowska, Anna Wieczorek

• Ewelina Kamczyk (GKS Górnik) (66%, 39 Votes)
  • Emilia Zdunek (GKS Górnik) (19%, 11 Votes)