I nie ma mocnych! Czarne bez kompleksów ogrywają kolejnego kandydata do Mistrzostwa

W zapowiedzi kolejki portal ‘Łączy Nas Piłka’ pytał, czy Czarni Sosnowiec mają kompleks Medyka. Niektórych to rozśmieszyło, niektórych oburzyło. Piłkarki Stemplewskiego pokazały w sobotę jednak, że żadnych kompleksów nie mają. To właśnie z nimi trzeba się liczyć w walce o Mistrzostwo.

Już w trzynastej minucie spotkania po podaniu Horvathovej, Dżesika Jaszek pokonała bramkarkę Medyka znakomitym strzałem z dystansu. Dalej to Czarne dominowały, lecz Sapor była już na posterunku. Najgroźniejszą okazje znów miała Jaszek. Pod koniec połowy w końcu próbował Medyk, lecz atak Fabovej zatrzymała defensywa przyjezdnych.

Po zmienie stron trener Roman Jaszczak przyprowadził zmiany, które ‘tchnęły ducha’ w jego drużynę. Medyk grał lepiej, co doprowadziło do cennego wyrównania. Po podaniu Sirant piłkę do siatki Szymańskiej wpakowała Dominika Kopińska.

Czarne jednak tego popołudnia były jednak lepsze. Już trzy minuty później odzyskały prowadzenie. Kostova znakomicie podała na dobieg do Agnieszki Jędrzejewicz. Pomocniczka w pełnym biegu minęła Sapor i skierowała piłkę do siatki.

W 74. minucie drugą żółtą kartę otrzymała Ernestina Abambila, przez co musiała wylecieć z boiska. Medykowi w dziesiątkę nie starczyło sił na więcej niż honorowego gola.

Już za tydzień w sobotę Medyk zagra na wyjeździe w Gdańsku z AP Lotos, a Czarne podejmą u siebie ROW Rybnik.

SKRÓT TUTAJ

5.09.2020 (11:45), Stadion Miejski im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego (Konin, Podwale 1)
KKPK Medyk Konin vs KKS Czarnymi Sosnowiec 1:2 (0:1)
0:1 Dżesika Jaszek 13′
1:1 Dominika Kopińska 61′
1:2 Agnieszka Jędrzejewicz 64′

czerwona kartka : Ernestina Abambila (74′ za drugą żółtą)

sędzia : Agnieszka Płaskocińska
asystentki : Maria Łukasiewicz, Paulina Erbel
sędzia techniczna : Katarzyna Lisiecka-Sęk

• Dżesika Jaszek (Czarni) (57%, 68 Votes)
  • Agnieszka Jędrzejewicz (Czarni) (28%, 34 Votes)