Gładkie zwycięstwo Medyka z beniaminkiem. Świetna Fabova

Medyk POLOmarket zgodnie z planem pokonał Rekord Bielsko-Biała 4:1 i odniósł pierwsze od końca sierpnia ligowe zwycięstwo.

Do pierwszego gola gospodyń Rekordzistki stawiały niezły opór i miały swoje okazje. Świetnie jednak broniła Szymczak. Medyk już na dobre zaczął koncert w 37. minucie. Wtedy ładne dogranie Chudzik wykorzystała Fabova, która otwarła wynik spotkania.

W drugiej połowie to Medyk już był sobą i grał swój koncert. W 56. minucie bramkę głową na 2:0 zdobyła  Karlina Miksone. Tym samym zaliczył swoje debiutanckie trafienie w elicie. Dziesięć minut później dogranie Fabovej wykorzystała Gawrońska, a potem doświadczona napastniczka odwdzięczyła się swojej słowackiej koleżance, wykładając jej piłkę na 4:0.

W 85. minucie błąd bramkarki Medyka wykorzystała Magda Knysak, strzelając honorową bramkę dla Rekordu.

Za tydzień w siódmej kolejce przed kamerami TVP Sport Medyk zagra w hicie z Czarnymi Antrans Sosnowiec, a Rekordzistki będą szukać punktów w starciu ze Sportisem KKP Bydgoszcz.

Klaudia Fabová 37′, 68′, Karlina Miksone 56′, Anna Gawrońska 66′ – Magdalena Knysak 85′

MVP TKF : Klaudia Fabova

MEDYK POLOmarket: Szymczak – Maskiewicz, Sałata, Ročāne, Chudzik, Miksone, Seybert, Michalopoulou (46′ Chudy), Fabová (69′ Jaśniak), Zuniga-Herrera, Gawrońska (75′ Koleničková)

REKORD: Berdys – Skolarz, Tracz, Rżany, Gąsiorek (72′ Palichcleb), Nowak (80′ Wieczorek), Czyż (58′ Knysak), Moskała (72′ Gutowska), Nowacka, Śmietana (58′ Kłębek), Adamek

statystyka/grafika : STATScore.pl