JEDZIEMY NA MISZTRZOSTWA ŚWIATA!
#WU17 Euro U17, U19 Reprezentacje Świat

JEDZIEMY NA MISZTRZOSTWA ŚWIATA!

Stało się! Mamy trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy i jedziemy na Mundial. Reprezentacja pod wodzą selekcjonera Marcina Kasprowicza zmierzyła się z Francją, remisując 2:2 w regulaminowym czasie gry. Ostateczny triumf biało-czerwonym zapewniły rzuty karne, które zakończyły się wynikiem 4:2 na korzyść Polek. 

Mecz znakomicie rozpoczął się dla Polek. Już w 10. minucie Krystyna Flis precyzyjnym prostopadłym podaniem wypuściła Oliwię Związek, która wyprzedziła wychodzącą z bramki rywalkę i skierowała piłkę do pustej bramki, dając Polsce prowadzenie.

Radość naszych zawodniczek trwała jednak krótko. Francuzki szybko odpowiedziały. Kentissia Bacoul-Juillard posłała długie podanie na pole karne do Justine Rouquet, która pięknym strzałem z powietrza pokonała polską bramkarkę. Scenariusz drugiego gola dla Francji w 40. minucie był niemal identyczny. Ponownie Bacoul-Juillard dośrodkowała z prawej strony, a Rouquet mocnym strzałem podwyższyła wynik na 2:1 dla Francji.

Druga połowa przyniosła niesamowite emocje. Kiedy wydawało się, że starania Polek nie przyniosą efektu, Oliwia Łapińska oddała strzał życia. W 68. minucie zgarnęła piłkę z rzutu sędziowskiego, przełożyła na lewą nogę i fenomenalnie uderzyła z okolic 30. metra. Francuska bramkarka była bezradna, obserwując, jak piłka wpada do siatki.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie, co oznaczało, że o losach meczu zadecydują rzuty karne. W serii jedenastek Francuzki pomyliły się dwukrotnie, natomiast Polki zachowały zimną krew i wygrały 4:2.

Dzięki temu zwycięstwu reprezentacja Polski U17 zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Świata, które odbędą się na Dominikanie. To ogromne osiągnięcie dla młodych piłkarek i kolejny krok w rozwoju kobiecego futbolu w Polsce.

Polki pokazały nie tylko umiejętności techniczne, ale także wielką determinację i wolę walki. Gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej!

18 maja 2024, 13:00 – Lund (Klostergårdens IP)
Polska vs Francja 2:2 k.4:2
Oliwia Związek 10, Oliwia Łapińska 80 – Justine Rouquet 11, 40

karne: 1-0 Oliwia Łapińska, 1-1 Lina Gay, 2-1 Zuzanna Witek, (2-1 Ambre Ouazar – poprzeczka), 3-1 Iga Witkowska, 3-2 Justine Rouquet, (3-2 Kinga Wyrwas – obok bramki), (3-2 Célia Chabod – obroniony), 4-2 Magda Piekarska

Polska: 1. Julia Woźniak – 6. Iga Witkowska, 2. Oliwia Łapińska, 4. Magda Piekarska – 10. Maja Zielińska (84, 17. Aleksandra Kuśmierczyk), 8. Zuzanna Witek, 16. Małgorzata Rogus (71, 5. Anna Krakowiak), 15. Weronika Araśniewicz, 7. Krystyna Flis – 14. Oliwia Związek (71, 19. Kinga Wyrwas), 11. Julia Ostrowska.

Francja 1. Ambre Bouchard – 18. Kentissia Bacoul-Juillard, 12. Médina Belaïd, 3. Juliane Denizot, 4. Valentine Sellenet – 8. Ambre Ouazar, 10. Lina Gay, 17. Kenza Dufour – 2. Maëlle Richelandet (5, 7. Célia Chabod), 9. Auryane Abdourahim (82, 20. Mymithye Bironien), 11. Justine Rouquet.

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!