Mistrzostwa Świata 2027 w Brazylii!
Mundial Świat

Mistrzostwa Świata 2027 w Brazylii!

Na Kongresie FIFA w Bangkoku zapadła historyczna decyzja. Brazylia stanie się pierwszym krajem w Ameryce Południowej, który zorganizuje Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet w 2027 roku. Starania Niemiec, Belgii i Holandii o zorganizowanie tego prestiżowego turnieju nie powiodły się, mimo ich silnej kampanii i wsparcia ze strony europejskich federacji.

Kluczowe decyzje Kongresu FIFA

Podczas głosowania na Kongresie FIFA w Bangkoku, tylko 78 z 207 wyborców poparło europejską kandydaturę. Brazylia zdobyła aż 119 głosów, co zagwarantowało jej organizację turnieju. Dziesięć głosów było nieważnych. Brazylijska oferta szczególnie dobrze przyjęła się w obu Amerykach, Azji i Afryce, podczas gdy Europa wspierała swoje trio.

Argumenty za Brazylią

Brazylijska kandydatura odniosła sukces dzięki nieco lepszej ocenie w raporcie oceniającym FIFA oraz szerokiemu wsparciu międzynarodowemu. Szef brazylijskiej federacji, Ednaldo Rodrigues, nie krył radości: „Jestem w euforii. Czuję wielką więź emocjonalną. Wiedzieliśmy, że będzie to trudne, ale byliśmy pewni, że razem odniesiemy sukces.”

Finał na legendarnej Maracanie

Finał Mistrzostw Świata Kobiet 2027 odbędzie się na jednym z najbardziej znanych stadionów na świecie – Maracanie w Rio de Janeiro. To miejsce, które w historii piłki nożnej ma szczególne znaczenie, z pewnością dostarczy niezapomnianych emocji zarówno zawodniczkom, jak i kibicom.

Wycofanie się USA i Meksyku

Warto wspomnieć, że USA i Meksyk wycofały swoją kandydaturę przed Kongresem, ogłaszając jednocześnie zamiar ponownej próby w 2031 roku. Gdyby europejskie trio zdobyło prawo do organizacji turnieju, mecze odbywałyby się w różnych krajach, w maksymalnie 13 miastach. Niemcy ostatni raz gościły Puchar Świata Kobiet w 2011 roku.

Decyzja o przyznaniu organizacji Pucharu Świata Kobiet 2027 Brazylii jest ważnym krokiem w historii tego turnieju i doskonałą okazją do promocji piłki nożnej kobiet w Ameryce Południowej. Oczekujemy niezwykle emocjonującego turnieju, który z pewnością zapisze się złotymi literami w annałach piłki nożnej.

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!