Jak wino! Hattrick Gawrońskiej na inaugurację sezonu

Medyka nie wolno lekceważyć. Pomimo sporych zmian kadrowych i odmłodzeniu zespołu na inaugurację sezonu 2021/22 zespół spod szyldu POLOmarketu pokonał u siebie Olimpię Szczecin 4:2. Bohaterką spotkania była niezawodna Anna Gawrońska, która popisała się hattrickiem.

Pierwszą bramkę sezonu dość niespodziewanie w 13. minucie gry otworzyła Patrycja Ziemba, wyprowadzając Olimpię na prowadzenie. Podrażniony Medyk rzucił się do ataku. Poskutkowało to dopiero ponad dziesięć minut później, kiedy to pięknym podaniem Zuniga wypuściła Annę Gawrońską i ta po profesorsku pokonała Natalię Radkiewicz. Mecz się wyrównał, wydawało się, iż obie ekipy zejdą na przerwę ze stanem remisowym – nic bardziej mylnego. Znów swoje doświadczenie wykorzystała Gawrońska, która w pięknym stylu pokonała bramkarkę przyjezdnych po raz drugi.

Po zmianie stron widzieliśmy okazję z obu stron. Próbowała Oleszkiewicz, Zuniga, Gawrońska. W 77. minucie trafiła w końcu powracająca po kontuzji Fabova, ale sędzia dopatrzyła się spalonego. Pięć minut później gospodyniom udało się podwyższyć w wyniku zamieszania w polu karnym. Olimpia nie chciała być dłużna i już dwie minuty później rozmiary porażki zmniejszyła Oleszkiewicz. Koncert zakończyła Gawrońska w 86. minucie dobijając strzał Fabovej.

Przynajmniej do soboty Medyk POLOmarket jest liderem Ekstraligi. Za tydzień w drugiej kolejce Medyk zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, a Olimpia u siebie podejmie Rekord Bielsko-Biała.

Anna Gawrońska 25′, 44′, 86′, Alexis Castellano-Mugica 82′ – Partycja Ziemba 13′, Natalia Oleszkiewicz 84′

MVP TKF : Anna Gawrońska

MEDYK POLOmarket: Szymczak – Chudzik, Castellano-Mugica, Sałata, Maskiewicz, Seybert, Zuniga (67′ Chudy), Tamburro, Kolenićkova (46′ Fabová), Michalopoulou (78′ Jaśniak), Gawrońska

OLIMPIA : Radkiewicz – Michalczyk, Brzozowska, Szymaszek, Szcześniak (73′ Bielecka), Siwek (81′ Lipiejko), Garbowska (57′ Czartoryska), Radochońska, Bissong, Ziemba, Oleszkiewicz