Za nami bardzo intensywny turniej finałowy futsalowych Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie. Nie obyło się bez niespodzianek, wzruszeń, pięknych goli i wielkich emocji.
W finale doszło do wielkiego rewanżu za ubiegły rok. Jagiellonki pokonały PWSZ Wałbrzych 2:1 i po raz kolejny udowodniły, że są najlepszą futsalową ekipą w Polsce. Największą niespodziankę sprawiły podopieczne Tomasza Aftańskiego, które zdobyły historyczny brązowy medal. Poniżej oczekiwań spisał się poznański UAM, czy warszawski AWF.
Więcej materiałów z całego turnieju wkrótce na naszych łamach!
1. Uniwersytet Jagielloński
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
3. Uniwersytet Gdański
4. Uniwersytet Szczeciński
5. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
6. Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
7. Politechnika Opolska
8. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
9. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
10. Politechnika Śląska w Gliwicach
11. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
12. Uniwersytet Warszawski
13-16. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
13-16. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
13-16. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
13-16. Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
FINAŁ : AZS PWSZ Wałbrzych vs AZS UJ Kraków
- mecz o 3 miejsce : UG Gdańsk vs US Szczecin
- PÓŁFINAŁ : UG Gdańsk vs PWSZ Wałbrzych 0:1
0:1 Małgorzata Mesjasz
- PÓŁFINAŁ : USz Szczecin vs UJ Kraków 0:1
0:1 Ewelina Bolko
- o miejsce 5 : UAM Poznań vs AJD Częstochowa 4:1
1:0 Makowska Natalia
2:0 Kosiorek Marta
3:0 Makowska Natalia
4:1 Lichtenstein Sandra
- o miejsce 7 : PO Opole vs UWM Olsztyn 2:1
1:0 Dominika Małycha
2:0 Klaudia Gogolok
2:1 Nina Michalska
- o miejsce 9 : PŚ Gliwice vs AWFIS Gdańsk 1:3
0:1 Karolina Wierzbicka
0:2 Marta Stasiulewicz
1:2 Dominika Stawnicza
1:3 Dagmara Świt
- o miejsce 11 : AWF Warszawa vs UW Warszawa 2:0
1:0 Marta Witoń
2:0 Paulina Piątkowska
- o miejsca 5-8 : UWM Olsztyn vs UAM Poznań 0:0 k . 2:3
- o miejsca 5-8 : AJD Częstochowa vs PO Opole 1:0
1:0 Justyna Wójcik
______________________________________________________________________________________________
piątek/sobota, 17/18 lutego 2018
- ĆWIERĆFINAŁ : US Szczecin vs AJD Częstochowa 2:0
1:0 Aleksandra Sudyk
2:0 Weronika Szymaszek
- ĆWIERĆFINAŁ : UG Gdańsk vs UWM Olsztyn 2:0
2x Natalia Świętoniowska
- ĆWIERĆFINAŁ : UAM Poznań VS PWSZ Wałbrzych 1:3
1:0 Adrianna Sikora
1:1 Dominika Dereń
1:2 Sabina Ratajczak
1:3 Julita Głąb
- ĆWIERĆFINAŁ : UJ Kraków vs Politechnika Opolska 3:0
1:0 Justyna Maziarz
2:0 Ewelina Bolko
3:0 Ewelina Bolko
- o miejsca 9-12 : AWF Warszawa vs PS Gliwice 1:1 k. 4:5
1:0 Marta Witoń
1:1 Roxana Fross
- o miejsca 9-12 : UW Warszawa vs AWFIS Gdańsk 0:2
0:1 Weronika Kmak
0:2 Karolina Wierzbicka
FAZA GRUPOWA
GRUPA A
- Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
- Politechnika Opolska
- Uniwersytet Warszawski
- Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
- UAM Poznań – UW Warszawa 5:2
1:0 Natalia Makowska
2:0 Natalia Makowska
3:0 Aleksandra Jankowska
4:0 Alicja Busz
4:1 Zuzanna Nikisz
5:1 Krystyna Cywińska
5:2 Zuzanna Nikisz
- AWF Katowice – Politechnika Opolska 2:3
0:1 Ewa Duda
1:1 Katarzyna Lipa
1:2 Joanna Muraszko
1:3 Joanna Muraszko
2:3 Klaudia Matusik
3:3 Aleksandra Knieszner
3:4 Joanna Muraszko
- UW Warszawa – Politechnika Opolska 2:2
0:1 Dominika Małycha
0:2 Ewa Duda
1:2 Agata Kownacka
2:2 Joanna Trzcińska
- UAM Poznań – AWF Katowice 4:0
1:0 Alicja Busza
2:0 Monika Skowrońska
3:0 Sandra Lichtenstein
4:0 Marta Kosiorek
- UAM Poznań vs Politechnika Opolska 2:1
1:0 Adriana Sikora
2:0 Alicja Zając
2:1 Klaudia Gogolok
- AWF Katowice vs UW Warszawa 4:4
0:1 Zuzanna Nikisz
1:1 Klaudia Matusik
2:1 Aleksandra Knieszner
3:1 Paulina Marchewka
3:2 Agata Kownacka
3:3 Anna Makusz
3:4 Zuzanna Nikisz
4:4 Klaudia Matusik
GRUPA B
- Uniwersytet Szczeciński
- Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
- Politechnika Śląska w Gliwicach
- Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
- AWF Wrocław – UWM Olsztyn 0:7
0:2 Paulina Wasiluk
0:3 Monika Jasińska
0:4 Nina Michalska
0:5 Julia Klonowska
0:6 (sam.) Katarzyna Magiera
0:7 Marta Smolińska
- US Szczecin – PŚ Gliwice 8:1
Aleksandra Starzak
Patrycja Michalczyk
Magdalena Szwed
Aleksandra Sudyk
Weronika Szymaszek
Natalia Hryb
Aleksandra Sudyk
Patrycja Michalczyk
Katarzyna Piotrowska
- UWM Olsztyn – PŚ Gliwice 1:1
0:1 Aleksandra Starzak
1:1 Marta Smolińska
- AWF Wrocław – US Szczecin 1:10
0:1 Aleksandra Sudyk
0:2 Anita Janik
0:3 Aleksandra Sudyk
0:4 Anita Piekarek
0:5 Patrycja Michalczyk
0:6 Joanna Preś
0:7 Natalia Hryb
1:7 Karolina Ostrowska
1:8 Magdalena Szwed
1:9 Patrycja Trzcińska
1:10 Patrycja Michalczyk
- US Szczecin vs UWM Olsztyn 4:1
1:0 Anita Piekarek
2:0 Joanna Preś
3:0 Natalia Hryb
3:1 Julia Klonowska
4:1 Joanna Preś
- PŚ Gliwice vs AWF Wrocław 5:3
2:0 Natalia Deda
2:1 Karolina Ostrowska
3:1 Aleksandra Starzak
3:2 Karolina Ostrowska
4:2 (sam.) Karina Stanisławska
5:2 Natalia Deda
GRUPA C
- Uniwersytet Gdański
- Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie
- Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
- AWF Warszawa – UG Gdańsk 1:4
0:1 Natalia Świętoniowska
0:2 Natalia Urbanowicz
1:2 Marta Witoń
1:3 Natalia Urbanowicz
1:4 Wiktoria Słowy
- AJD Częstochowa – UEK Kraków 4:0
1:0 Justyna Wójcik
2:0 Natalia Klyta
3:0 Renata Uchnast
4:0 Justyna Wójcik
- UG Gdańsk – UEK Kraków 3:1
0:1 Urszula Kowal
1:1 Natalia Świętoniowska
2:1 Natalia Urbanowicz
3:1 Natalia Świętoniowska
- AWF Warszawa – AJD Częstochowa 3:1
1:0 Karolina Kołomyjec
2:0 Paulina Piątkowska
2:1 Natalia Klyta
3:1 Inga Kania
- AJD Częstochowa vs UG Gdańsk 3:2
0:1 Natalia Urbanowicz
1:1 Justyna Wójcik
2:1 Natalia Klyta
2:2 Wiktoria Słowy
3:2 Renata Uchnast
- UEK Kraków vs AWF Warszawa 2:3
0:1 Marta Witoń
0:2 Michalina Brzezińska
1:2 Monika Jaskółka
1:3 Paulina Piątkowska
2:3 Dorota Chodziło
GRUPA D
- Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
- Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
- Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
- UJ Kraków – UP Kraków 3:0
1:0 Justyna Maziarz
2:0 Magdalena Knysak
3:0 Magdalena Konopka
- AWFIS Gdańsk – PWSZ Wałbrzych 1:4
0:1 Dominika Dereń
0:2 Małgorzata Mesjasz
0:3 Olena Klepatska
1:3 Karolina Wierzbicka
1:4 Julita Głąb
- UP Kraków – PWSZ Wałbrzych 2:4
0:1 Anna Rędzia
0:2 Oliwia Rapacka
1:2 Marta Biegańska
1:3 Dominika Dereń
2:3 Anna Jasnos
2:4 Julita Głąb
- UJ Kraków – AWFIS Gdańsk 6:0
Natalia Sitarz, 2x Magdalena Knysak, Magda Konopka, Ewelina Bolko i Dominika Woźniak
- AWFIS Gdańsk vs UP Kraków 6:0
1:0 Karolina Wierzbicka
2:0 Karolina Wierzbicka
3:0 Kinga Bużan
4:0 Angelika Bużan
5:0 Karolina Wierzbicka
6:0 Angelika Bużan
- PWSZ Wałbrzych vs UJ Kraków 0:1
0:1 Katarzyna Ładocha