FC Barcelona Mistrzem Hiszpanii
Liga F Ligi Świat

FC Barcelona Mistrzem Hiszpanii

 W ostatnią sobotę Barcelona podniosła się na szczyt, ogłaszając swoje panowanie w hiszpańskiej lidze po raz dziewiąty, piąty z rzędu. Zwycięstwo w Granadzie zapewniło im tytuł mistrzowski dzień wcześniej niż w poprzednim sezonie, pokazując przy tym większą dominację na boisku.

Blaugranas zapisały się do historii, zdobywając mistrzostwo ligi już w 26. kolejce, z czterema meczami do rozegrania. Ich imponujący bilans to 25 zwycięstw i zaledwie jeden remis. Choć nie udało im się zrównać z pełną liczbą zwycięstw z poprzedniego sezonu, ich siła i determinacja były nadal niepodważalne.

W porównaniu z poprzednim sezonem bilans bramkowy był lepszy, jednak Barcelona straciła więcej goli, co świadczy o wzroście konkurencji. Ale nawet w obliczu tych wyzwań, Blaugranas zachowali niepokonany status, z tylko jednym remisem na koncie.

Co więcej, ich gra ofensywna i defensywna była imponująca. Zdobywając mniej czystych kont niż w poprzednim sezonie, zwiększyli jednak siłę swoich bramek. Zwycięstwa zespołu nad głównym rywalem, Realem Madryt, pokazują ich determinację i przewagę.

Indywidualne sukcesy również były imponujące. Clàudia Pina, Aitana Bonmatí, Patri Guijarro, Ona Batlle i Marta Torrejón to tylko kilku zawodników, którzy przyczynili się do triumfu. Graham Hansen i Salma Paralluelo były kluczowymi postaciami w ataku, podczas gdy Esmee Brugts i inni wspomagali grę z efektywnymi asystami.

Niezwykłe osiągnięcia Barcelony w Lidze F nie kończą się na kraju. Zespół będzie teraz walczyć o zwycięstwo w Lidze Mistrzyń, gdzie aspirują do kolejnego triumfu. Dodatkowo mają szansę na zdobycie Pucharu Królowej.

Sukcesy te nie tylko wpisują się w historię Barcelony, ale również w historię hiszpańskiej piłki nożnej kobiet. Ich dominacja na boisku oraz indywidualne osiągnięcia sprawią, że sezon 2023/2024 pozostanie w pamięci fanów na długo.

JanekF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!