Fran Kirby opuszcza Chelsea!
FA WSL Ligi Świat

Fran Kirby opuszcza Chelsea!

 Po dziewięciu latach niezwykłej gry dla Chelsea, Fran Kirby opuszcza klub z końcem sezonu. Ta 30-letnia reprezentantka Anglii odchodzi z klubu, w którym stworzyła niezapomniane chwile i zapisała się w historii jako jedna z najwybitniejszych zawodniczek w historii klubu.

Kirby zdołała strzelić imponującą liczbę 115 goli w 205 występach dla Chelsea. Jej dokonania na boisku przyczyniły się do osiągnięcia przez klub szeregu sukcesów, w tym sześciu tytułów mistrza Women’s Super League (WSL), pięciu Pucharów Anglii, dwóch Pucharów Ligi, jednej Tarczy Wspólnoty oraz WSL Spring Series.

Paul Green, dyrektor generalny Chelsea, wyraził uznanie dla Kirby, określając ją jako niezwykle ważnego gracza dla klubu przez ostatnie dziewięć lat. Kirby odegrała kluczową rolę w sukcesie drużyny, zdobywając 15 trofeów i otrzymując liczne indywidualne wyróżnienia.

„Fran była dla nas niezwykle ważnym graczem przez ostatnie dziewięć lat. Odegrała integralną rolę w sukcesie klubu, zdobywając 15 trofeów i zdobywając liczne wyróżnienia indywidualne” – powiedział Paul Green dla chelseafc.com.

Opuszczając klub, Kirby pozostawia po sobie niezatarte wrażenie i pozycję legendy w Chelsea. Jej wkład w rozwój i sukces klubu jest niezaprzeczalny, a jej osiągnięcia na boisku będą na zawsze częścią historii klubu.

Dla fanów Chelsea i miłośników kobiecego futbolu na całym świecie odejście Kirby jest momentem melancholijnym, ale również czasem na docenienie jej znaczenia i wkładu w klub. Życzymy Fran wszystkiego najlepszego w jej przyszłych wyzwaniach i mamy nadzieję, że jej kariera będzie równie imponująca i udana jak dotychczas.

https://twitter.com/_wmozejko/status/1786686132148707541

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!