[WU17 EURO]: Idealny początek!
#WU17 Reprezentacje Świat

Bardzo dobrze zaczynamy pokonując rówieśniczki z Belgii 1:0. To był emocjonujący mecz, w którym jedyną bramkę zdobyła Oliwia Związek. Choć wynik mógł być wyższy, niestety Zuzanna Witek nie wykorzystała rzutu karnego.

Pierwsza połowa meczu była dla Polek udana, a zwieńczeniem ich wysiłków była bramka Oliwii Związka w 31. minucie. Mimo kilku groźnych akcji w drugiej połowie, w tym niecelnego strzału Weroniki Araśniewicz, Belgijki nadal utrzymywały się w grze.

Niestety, mimo kolejnych szans, na przykład rzutu karnego dla Polek, który niestety nie został wykorzystany przez Zuzannę Witek, wynik nie uległ zmianie. Bramkarka rywalek zdołała obronić strzał, pozwalając swojej drużynie utrzymać nadzieję na remis.

Jednak niewykorzystane okazje nie zemściły się, a reprezentantki Polski zdobyły cenne trzy punkty. Kolejne wyzwanie czeka je w meczu z rówieśniczkami z Hiszpanii. Transmisję tego emocjonującego starcia będzie można obejrzeć 9 maja od 15:30 w TVP Sport.

Mimo napięcia i emocji towarzyszących pierwszemu meczowi, polskie zawodniczki udowodniły swoją determinację i umiejętności, pokazując, że są gotowe na trudne wyzwania i walkę o kolejne sukcesy na mistrzostwach Europy. Będziemy trzymać kciuki za nasze reprezentantki i czekać z niecierpliwością na kolejne emocje na boisku.

6 maja 2024, 15:30 – Lund (Klostergårdens IP)
Polska vs Belgia 1:0
1:0 Oliwia Związek 31

W 84. minucie Zuzanna Witek (Polska) nie wykorzystała rzutu karnego (Aude Waldbillig obroniła)

Polska: 1. Julia Woźniak – 6. Iga Witkowska, 2. Oliwia Łapińska, 4. Magda Piekarska – 10. Maja Zielińska (76, 9. Anna Skrzypczyk), 20. Lena Marczak, 8. Zuzanna Witek (90, 17. Aleksandra Kuśmierczyk), 15. Weronika Araśniewicz, 19. Kinga Wyrwas (46, 11. Julia Ostrowska), 7. Krystyna Flis (90, 16. Małgorzata Rogus) – 14. Oliwia Związek (69, 3. Aisha Nsangou).