Znów południe w komplecie w Final Four ? Podsumowanie futsalowego wekeendu
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska Publicystyka

Za nami pierwsze spotkania ćwierćfinałowe futsalowej Ekstraligi. Obyło się bez większych niespodzianek, jedyną był może tylko remis UAM-u Poznań w Głogówku. Solidarnie za to wygrały swoje spotkania pozostałe ekipy z południa.

Wszystko zaczęło się w sobotni wieczór w Krakowie, kiedy to Jagiellonki wygrały 3:1 z warszawskim AWF-em. Świetne spotkanie zagrał tercet Weronika Wójcik, Anna Zapała i Justyna Maziarz, która to z resztą zdobyła dwa gole.
Głogówku po pierwszej połowie po golu Katarzyny Kelner, dość zasłużenie prowadził Rolnik. Wiele zmieniło się w drugiej połowie. UAM wrzucił wyższy bieg i najpierw wyrównał, potem huraganowo atakował, by nawet prowadzić. Wszystko jednak zmieniło się w ostatniej minucie spotkania, kiedy to Emilia Pawłowska zdobyła wyrównującą bramkę .. twarzą.
Wandeczki w Gdańsku prowadziły już nawet 3:0, lecz UG po dwóch golach Natalii Świętoniowskiej zdołało wyjść do stanu 2:3. Sprawa awansu jest więc dalej otwarta.
Za to już raczej pewny awansu, może być rybnicki ROW, który pokonał UW Warszawa 1:4.

Ze względu na turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie, spotkanie rewanżowe odbędą się za dwa tygodnie.

Zwycięzcy dwumeczów awansują do Final Four. Walka o medale odbędzie się w tym roku w kujawsko-pomorskim Świeciu w pierwszy weekend marca.