W Głogówku Rolniczki w pierwszym starciu o awans do Final Four zremisowały dziś 2:2 z UAM-em Poznań. Remis tutaj najbardziej powinien cieszyć gospodynie.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. UAM grał pressingiem, a Głogówek stara się przerzucać piłkę górą ze swojego pola karnego, na przeciwnika i w ten sposób zaskoczyć drużynę z Poznania. Zaskoczył w 10. minucie, znalazł lukę w defensywie przyjezdnych i wyszedł na prowadzenie. Katarzyna Kelner strzałem w samo okienko pokonała poznańską bramkarkę. UAM próbował wyrównać, lecz strzał Czudzińskiej obił poprzeczkę, a Sikory został fenomenalnie obroniony przez Religę. Jednak to Rolniczki dalej próbowały i były bardzo groźne, UAM jednak nie próżnował i aż cztery razy obił poprzeczkę bramki gospodyń. Jeszcze przed przerwą bardzo napierał i tylko cudem nie wyrównał.

Co się odwlecze… to i tak wpadnie. Już na początku drugiej części do wyrównania doprowadziła Aleksandra Jankowska. Gol zapoczątkował jej małe show, bo w ciągu trzech minut miała jeszcze trzy bramkowe okazje. Około 30. minuty spotkanie się wyrównało, inicjatywa Głogówka gasła z końcowymi minutami i napierały dziewczyny z Poznania. W 38. minucie Laura Czudzińska uderzyła mocno po ziemi i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Nie na długo, bo na 43 sekundy przez nieszczęśliwy, na pozór niegroźny rykoszet ustalił wynik spotkania. Emilia Pawłowska twarzą zmieniła tor lotu piłki, zaskakując tym samym golkiperke UAM-u.

Ze względu na turniej finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie, rewanż odbędzie się za dwa tygodnie w Poznaniu.

1/4 finału Ekstraligi Futsalu Kobiet (1.mecz)
11.02.2018, Głogówek
Rolnik Głogówek vs AZS UAM Poznań 2:2 (1:0)

1:0 Katarzyna Kelner 10′
1:1 Aleksandra Jankowska 21′
1:2 Laura Czudzińska 38′
2:2 Emilia Pawłowska 40′

MVP TKF : Magdalena Religa

 

ROLNIK: Magdalena Religa, Monika Jaksy – Emilia Pawłowska, Kinga Ejzel, Ilona Kujawska, Daria Kasperska, Dominika Małycha, Katarzyna Bąk, Natalia Wojdyło, Katarzyna Kelner, Ewa Duda, Magdalena Kościelniak, Beata Kiersztajn

UAM : Dominika Dewicka, Anna Napierała – Laura Czudzińska, Alicja Zając, Monika Skowrońska, Alicja Busza, Adrianna Sikora, Monika Nowak, Aleksandra Jankowska, Renata Nowak, Krystyna Cywińska, Katarzyna Tarnowska, Zuzanna Filipiak

 

 

źródło : futsalistki-uam.pl

 

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.