Religa show i tylko remis UAM-u w Głogówku
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Polska

W Głogówku Rolniczki w pierwszym starciu o awans do Final Four zremisowały dziś 2:2 z UAM-em Poznań. Remis tutaj najbardziej powinien cieszyć gospodynie.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. UAM grał pressingiem, a Głogówek stara się przerzucać piłkę górą ze swojego pola karnego, na przeciwnika i w ten sposób zaskoczyć drużynę z Poznania. Zaskoczył w 10. minucie, znalazł lukę w defensywie przyjezdnych i wyszedł na prowadzenie. Katarzyna Kelner strzałem w samo okienko pokonała poznańską bramkarkę. UAM próbował wyrównać, lecz strzał Czudzińskiej obił poprzeczkę, a Sikory został fenomenalnie obroniony przez Religę. Jednak to Rolniczki dalej próbowały i były bardzo groźne, UAM jednak nie próżnował i aż cztery razy obił poprzeczkę bramki gospodyń. Jeszcze przed przerwą bardzo napierał i tylko cudem nie wyrównał.

Co się odwlecze… to i tak wpadnie. Już na początku drugiej części do wyrównania doprowadziła Aleksandra Jankowska. Gol zapoczątkował jej małe show, bo w ciągu trzech minut miała jeszcze trzy bramkowe okazje. Około 30. minuty spotkanie się wyrównało, inicjatywa Głogówka gasła z końcowymi minutami i napierały dziewczyny z Poznania. W 38. minucie Laura Czudzińska uderzyła mocno po ziemi i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Nie na długo, bo na 43 sekundy przez nieszczęśliwy, na pozór niegroźny rykoszet ustalił wynik spotkania. Emilia Pawłowska twarzą zmieniła tor lotu piłki, zaskakując tym samym golkiperke UAM-u.

Ze względu na turniej finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie, rewanż odbędzie się za dwa tygodnie w Poznaniu.

1/4 finału Ekstraligi Futsalu Kobiet (1.mecz)