W sobotni wieczór w podkrakowskich Piaskach Wielkich odbył się pierwszy ćwierćfinał futsalowej Ekstraligi. Miejscowe Jagiellonki zmierzyły się z Akademiczkami z AWF-u Warszawa.

Gospodynie od początku ruszyły do ataków, chcąc szybko ustawić spotkanie. Warszawianki bardzo dobrze się broniły, wyprowadzając bardzo groźne kontry. Pokonać Klabis próbowały mi. Piątkowska i Wasil.
Krakowianki prowadziły grę, lecz były mało skuteczne. Dopiero w 14. minucie gry trener Swół wpuścił na boisko Weronikę Wójcik, co było strzałem w dziesiątkę. Po solowej akcji młodziutka futsalistka otworzyła wynik spotkania. Okazje bramkowe gospodyń zaczęły się raz po raz mnożyć, oprócz Wójcik próbowała Sitarz. W 19. minucie Anna Zapała świetnie zza pleców obrończyń wstawiła piłkę Justynie Maziarz, która podwyższyła wynik spotkania.
Po przerwie napór gospodyń rósł, lecz brakowało skuteczności. Swoje okazje marnowały Wójcik, Sitarz, Bolko; świetny strzał z dystansu Maziarz sparowała Łowicka.
Nie wykorzystane sytuację się mszczą i zemściły się w 30. minucie. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Klabis gola kontaktowego z ostrego konta zdobyła Paulina Piątkowska. Zrobiły się nerwowo, mimo tego gospodynie nie spuściły z tonu. Ciężar ataku wziął na siebie duet Zapała – Maziarz, który w 33. minucie pięknie ‚rozklepał’ defensywę gości. Dało to w konsekwencji trzecią bramkę krakowianek w tym spotkaniu.

Wygrana AZS UJ Kraków to duży krok w stronę do awansu, lecz jeszcze nie ostatni. Losy tego dwumeczu rozstrzygną się w Hali Gier AWF Warszawa. Ze względu na finał Akademickich Mistrzostw Polski w stolicy, jeszcze nieustalony został termin spotkania rewanżowego.

1/4 finału Ekstraligi Futsalu
10.02.2018, Piaski Wielkie
AZS UJ Kraków – AZW AWF Warszawa 3:1 (2:0)

1:0 Weronika Wójcik 14′
2:0 Justyna Maziarz 19′
2:1 Paulina Piątkowska 30′
3:1 Justyna Maziarz 33′

MVP TKF : Anna Zapała

AZS UJ: Klabis – Sitarz, Kubaszek, Wilk, Ładocha oraz Kalita, Knysak, Maziarz, Zapała, Bolko, Dul, Nieciąg, Bryzek, Wójcik.

AZS AWF: Łowicka – Witoń, Dymińska, Zajączkowska, Sztobska oraz Kołomyjec, Piątkowska, Wasil, Grodzka, Worosilak, Dworniczak, Szaciłowska, Lipa, Brzezińska.

galeria zdjęć na portalu futmal.pl

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.