Jagielloński krok do Final Four

W sobotni wieczór w podkrakowskich Piaskach Wielkich odbył się pierwszy ćwierćfinał futsalowej Ekstraligi. Miejscowe Jagiellonki zmierzyły się z Akademiczkami z AWF-u Warszawa.

Gospodynie od początku ruszyły do ataków, chcąc szybko ustawić spotkanie. Warszawianki bardzo dobrze się broniły, wyprowadzając bardzo groźne kontry. Pokonać Klabis próbowały mi. Piątkowska i Wasil.
Krakowianki prowadziły grę, lecz były mało skuteczne. Dopiero w 14. minucie gry trener Swół wpuścił na boisko Weronikę Wójcik, co było strzałem w dziesiątkę. Po solowej akcji młodziutka futsalistka otworzyła wynik spotkania. Okazje bramkowe gospodyń zaczęły się raz po raz mnożyć, oprócz Wójcik próbowała Sitarz. W 19. minucie Anna Zapała świetnie zza pleców obrończyń wstawiła piłkę Justynie Maziarz, która podwyższyła wynik spotkania.
Po przerwie napór gospodyń rósł, lecz brakowało skuteczności. Swoje okazje marnowały Wójcik, Sitarz, Bolko; świetny strzał z dystansu Maziarz sparowała Łowicka.
Nie wykorzystane sytuację się mszczą i zemściły się w 30. minucie. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Klabis gola kontaktowego z ostrego konta zdobyła Paulina Piątkowska. Zrobiły się nerwowo, mimo tego gospodynie nie spuściły z tonu. Ciężar ataku wziął na siebie duet Zapała – Maziarz, który w 33. minucie pięknie ‚rozklepał’ defensywę gości. Dało to w konsekwencji trzecią bramkę krakowianek w tym spotkaniu.

Wygrana AZS UJ Kraków to duży krok w stronę do awansu, lecz jeszcze nie ostatni. Losy tego dwumeczu rozstrzygną się w Hali Gier AWF Warszawa. Ze względu na finał Akademickich Mistrzostw Polski w stolicy, jeszcze nieustalony został termin spotkania rewanżowego.

1/4 finału Ekstraligi Futsalu
10.02.2018, Piaski Wielkie
AZS UJ Kraków – AZW AWF Warszawa 3:1 (2:0)

1:0 Weronika Wójcik 14′
2:0 Justyna Maziarz 19′
2:1 Paulina Piątkowska 30′
3:1 Justyna Maziarz 33′

MVP TKF : Anna Zapała

AZS UJ: Klabis – Sitarz, Kubaszek, Wilk, Ładocha oraz Kalita, Knysak, Maziarz, Zapała, Bolko, Dul, Nieciąg, Bryzek, Wójcik.

AZS AWF: Łowicka – Witoń, Dymińska, Zajączkowska, Sztobska oraz Kołomyjec, Piątkowska, Wasil, Grodzka, Worosilak, Dworniczak, Szaciłowska, Lipa, Brzezińska.

galeria zdjęć na portalu futmal.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.