Nadeshiko League – 5 kolejka. Lekcja futbolu w Osace.
Ligi Nadeshiko League Świat

W piątej kolejce czeka nas:

Tokijska lekcja futbolu w Osace.

Podział punktów w Sagamiharze, Niigacie oraz w Sendai. INAC mało skuteczne, wciąż chyba w poszukiwaniu własnego stylu zdołały “tylko” zremisować z nieco lepiej niż przed tygodniem dysponowaną Nojimą. Albirex ratują remis w końcówce wyrównanego meczu z Igą FC Kunoichi. JEF przeważające zwłaszcza w drugiej części meczu z gospodyniami z Vegalty mogą czuć lekki niedosyt z podziału punktów.

Skromne, jednobramkowe zwycięstwo Urawy dzięki kapitalnemu trafieniu Mizutani wynikiem dobrego meczu w wykonaniu gospodyń z Matsuyamy.

Z pozaboiskowych wieści do INAC Kobe Leonessa “wraca” (wypożyczona z NWSL) Nahomi Kawasumi (Sky Blue FC). Była gwiazda reprezentacji może okazać się sporym wzmocnieniem kadry INAC… o ile trener Gert Engels, nad którego głową zaczynają juz chyba zbierać się czarne chmury znajdzie dla niej właściwą rolę w zespole.

Skróty:

Nojima Stella Kanagawa 1 – 1 INAC Kobe Leonessa

(Hirata 61′ – Nakada 70′)

Cerezo Osaka Sakai 1 – 10 NTV Tokyo Verdy Beleza

(Kitamura 43′ – Kobayashi 2′ 58′, Kinoshita 7′, Doko 42′, Hasegawa 60′, Hayashi 67′(sam), Endo 73′ 76′ 81′ 84′)

Nie myli was wzrok. Cerezo przed własną publicznością dostały tęgie dwucyfrowe lanie od Belezy. Być może trener ekipy z Osaki zachęcony dobrymi występami, sprzyjającemu dotąd szczęściu, wysokim miejscem w tabeli, słabszej dyspozycji rywalek w ostatnich dwóch meczach czy młodzieńczej fantazji swoich piłkarek uległ pokusie zagrania “otwartego spotkania” z mistrzyniami Japonii. Efektem – sroga lekcja futbolu ucząca, iż  z zespołami pokroju Belezy, Lyonu, Wolfsburga czy Barcelony nie idzie się na wymianę ciosów jeśli nie dysponuje się równymi im zasobami. Cerezo ambitnie atakowały… i traciły bramki. Wynik 1-3 do przerwy nie zapowiadał jeszcze tragedii ale samymi ambicjami nie zastąpi się dobrej strategii. Po przerwie Cerezo zamiast ustawić się w defensywie i grać z kontry – nadal atakowały – wytrzymały do 60 minuty a potem otworzył się worek z golami rywalek.

2. Yuika Sugasawa (Urawa Reds)…………….4 bramki
  3. Yui Narumiya (JEF United), Rikako Kobayashi (NTV Beleza), Arisa Minamino (Nojima Stella), Fuka Kono (Albirex Niigata), Ayaka Michigami (Iga FC), Miyu Yakata (Cerezo Osaka), Mina Tanaka (INAC Kobe)…………………………………………………….3 bramki