[UWCL]: Chelsea pokonała Barcę, szalony francuski klasyk [ZOBACZ SKRÓTY]
Świat UEFA Women's Champions League UEFA Womens Champions League

W sobotnie popołudnie Chelsea pokonała na wyjeździe aktualnego mistrza Barcelonę 1:0, dając Barcelonie pierwszą porażkę u siebie we wszystkich rozgrywkach od ponad pięciu lat. Piłkarki The Blues, które przegrały z Barceloną w finale UWCL w 2021 r. i przegrały z hiszpańską potęgą w zeszłorocznym półfinale, wygrały po golu w 40. minucie po strzale reprezentantki Szkocji Erin Cuthbert.

Zespoły spotkają się w drugim meczu półfinału w sobotę 27 kwietnia na Stamford Bridge, a stawką będzie awans do finału Ligi Mistrzyń.

W drugim półfinale dwóch francuskich rywali, ośmiokrotny zwycięzca Ligi Mistrzyń Olympique Lyon gościł dwukrotne finalistki Paris Saint-Germain. Pomimo deficytu Lyon zanotował niezwykły powrót, strzelając trzy gole w ostatnich 10 minutach regulaminowego czasu gry i zapewniając sobie zwycięstwo 3:2. Zespoły zagrają teraz w Paryżu podczas drugiego etapu półfinału w niedzielę 28 kwietnia w Parc des Princes.