[EKSTRALIGA]: Koniec epoki. Krzysztof Krok nie jest już trenerem Jagiellonek
Ekstraliga Polska

[EKSTRALIGA]: Koniec epoki. Krzysztof Krok nie jest już trenerem Jagiellonek

– foto. Robert Duszyk

 

  Stowarzyszenie Sportowe Klubu Sportowego Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłosiło niedawno ważną decyzję dotyczącą sztabu szkoleniowego swojej żeńskiej drużyny piłkarskiej. Zarząd postanowił zakończyć współpracę z dotychczasowym trenerem, Krzysztofem Krokem, i powierzyć prowadzenie drużyny (przynajmniej do końca sezonu) Jakubowi Sieniawskiemu, który dotychczas pełnił rolę asystenta pierwszego trenera.

Decyzja o zakończeniu współpracy z trenerem Krokiem została podjęta po długich analizach i rozmowach w klubie. Prezes Stowarzyszenia Sportowego Klubu Sportowego Uniwersytet Jagielloński, Adrian Ochalik, podkreślił, że to niezwykle trudna decyzja, biorąc pod uwagę wieloletnią współpracę i sukcesy sportowe osiągnięte pod jego kierunkiem.

Trener Krzysztof Krok prowadził drużynę Jagiellonek od lipca 2016 roku, stając się jednym z najdłużej pracujących w jednym klubie trenerów w kobiecej Ekstralidze Piłki Nożnej. Pod jego skrzydłami drużyna osiągnęła wiele sukcesów, zajmując dwukrotnie czwarte miejsce w rozgrywkach ligowych (sezony 2018/19 i 2022/23) oraz awansując do półfinału Pucharu Polski (sezon 2022/23).

Adrian Ochalik wyraził wdzięczność trenerowi Krokowi za jego pracę, zaangażowanie w rozwój zawodniczek oraz za wkład w sukcesy klubu. Decyzja o zmianie na stanowisku szkoleniowca została podjęta w kontekście analizy sytuacji sportowej pierwszej drużyny i jest krokiem mającym na celu dalszy rozwój zespołu.

Wszystkich sympatyków kobiecego futbolu z pewnością czekają emocje związane z tą zmianą na stanowisku trenera. Czekamy z niecierpliwością na kolejne występy drużyny Jagiellonek pod nowym kierownictwem i życzymy powodzenia zarówno trenerowi Sieniawskiemu, jak i całej drużynie w nadchodzących wyzwaniach na boisku.

Merry Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!