#Ekstraliga : Podsumowanie 19. kolejki

Wielka Sobota przyniosła nam koniec ligowego maratonu i bardzo ciekawe wyniki. Przede wszystkim zmianę na fotelu lidera.

Zacznijmy jednak od początku. W Białej Podlaskiej Olimpia wygrała z PSW 3:1 i odniosła tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu w ciągu zaledwie .. tygodnia. W Radomiu Czwórka przegrała 1:4 z Unifreeze. Dublety ustrzeliły snajperki Truskawek: Agata Bała i Dominika Kopińska. Komplet tych punktów pozwolił im wydostać się ze strefy spadkowej.
Górnik zgodnie z planem wygrał we Wrocławiu 6:1. To zwycięstwo sprawiło, że Łęczna rozsiadła się w fotelu lidera Ekstraligi. Dwa gole Eweliny Kamczyk pozwoliły jej wyrównać wynik z poprzedniego sezonu pod względem goli zdobytych w jednych rozgrywkach (29).
W hicie kolejki Czarni Sosnowiec pokonały Medyka w Koninie aż 3:0. Druga z rzędu porażka podopiecznych Romana Jaszczaka to najgorsza seria od dekady! W Żywcu PWSZ Wałbrzych zgodnie z planem pokonał Mitech 3:1. W Krakowie Jagiellonki zremisowały 1:1 z SMS-em, a gola na wagę remisu na dziesięć minut przed końcem strzeliła młodziutka Paulina Filipczak.

Po ekstraligowym maratonie czas na przerwę reprezentacyjną. Polska kadra zagra we Włocławku z Albanią i pod Glasgow ze Szkotkami. Ekstraliga wróci dopiero w połowie kwietnia.

Piłkarka 19. kolejki

• Marta Ozimek (Unifreeze Górzno) (34%, 216 Votes)
  • Matilda Böhm (Olimpia Szczecin) (23%, 147 Votes)
  • Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna) (20%, 126 Votes)
  • Patricia Hmirova (Czarni Sosnowiec) (12%, 77 Votes)
  • Marcjanna Zawadzka (AZS PWSZ Wałbrzych) (9%, 55 Votes)
  • Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź) (3%, 21 Votes)

Total Voters: 642

31.03.2018, Biała Podlaska
AZS PSW Biała Podlaska vs Olimpia Szczecin 1:3 (0:1)

Anita Bosak 90’+6′ – Natalia Hryb, Matilda Böhm 77′, Natalia Niewolna 90’+3′

MVP TKF : Matilda Böhm

Olimpijski Wielki Tydzień

31.03.2018, Radom
LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu – Unifreeze Górzno 1:4 (0:1)

Aleksandra Zielińska 58′ – Agata Bała 6′, 48′, Dominika Kopińska 68’k, 79′

MVP TKF : Marta Ozimek

Truskawki za ‚sześć punktów’

31.03.2018, Wrocław
AZS Wrocław vs GKS Górnik Łęczna 1:6 (1:4)

Klaudia Homa 30′ – Emilia Zdunek 5′, Agnieszka Jędrzejewicz 10′, Ewelina Kamczyk 29′ 43′, Sylwia Matysik 69′, Agata Guściora 88′

MVP TKF : Ewelina Kamczyk

Górnik postrzelał i ma lidera

31.03.2018, Żywiec
TS Mitech Żywiec vs AZS PWSZ Wałbrzych 1:3 (0:3)

Patrycja Wiśniewska 51′ – Marcjanna Zawadzka 5′, Małgorzata Mesjasz 44′, Anna Rędzia 45′

MVP TKF : Patricia Hmirova

czerwone kartki : Nicole Zając (67′ za drugą żółtą) – Lucia Suskova (74′ za drugą żółtą)

11. goli – Nikola Karczewska (UKS SMS Łódź),
10. goli – Anna Gawrońska (Medyk Konin), Patrícia Hmírová (Czarni Sosnowiec), Nikol Kaletka (Medyk Konin), Lilana Kostowa (Medyk Konin), Emilia Zdunek (Górnik Łęczna),
9. goli – Klaudia Lefeld (AZS PSW Biała Podlaska), Małgorzata Mesjasz (AZS PWSZ Wałbrzych), Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź),
8. goli – Dominika Dereń (AZS PWSZ Wałbrzych), Dżesika Jaszek (Górnik Łęczna), Dominika Kopińska (Unifreeze Górzno), Anna Sznyrowska (Górnik Łęczna),
7. goli – Paulina Dudek (Medyk Konin), Roksana Ratajczyk (Olimpia Szczecin),
6. goli – Ewa Cieśla (AZS PSW Biała Podlaska), Julita Głąb (AZS PWSZ Wałbrzych), Klaudia Miłek (AZS PWSZ Wałbrzych), Lucia Šušková (Czarni Sosnowiec), Katarzyna Wnuk (Mitech Żywiec),
5. goli – Natalia Chudzik (Medyk Konin), Dominika Gąsieniec (AZS PSW Biała Podlaska), Agata Guściora (Górnik Łęczna), Natalija Hryb (Olimpia Szczecin), Justyna Maziarz (AZS UJ Kraków), Patrycja Wiśniewska (Mitech Żywiec),