Remis w Krakowie

Bez Natalii Sitarz i Magdaleny Knysak Jagiellonki remisowały 1:1 w spotkaniu 19. kolejki Ekstraligi z UKS SMS-em Łódź.

Już od początku spotkania SMS przeważał. Swoje okazje miały Kharlanava, Wiankowska, Karczewskiej, czy Parczewska. Na nie wiele się to zdało, bo albo były to niecelne próby, albo świetnie broniła golkiperka gospodyń Karolina Klabis. Po dwudziestu minutach przewagi obudziły się gospodynie. W 27. minucie z prawej strony dośrodkowała Anna Zapała, a piłkę do bramki skierowała głową Justyna Maziarz. Już chwilę później Martyna Wiankowska, była bardzo bliska wyrównania. Piłka po jej strzale przeszła obok słupka krakowskiej bramki.

Dwie minuty po przerwie świetną okazję do podwyższenia stanu spotkania miała Weronika Wójcik, lecz posłała piłkę nad bramką. Gospodynie dalej przeważały, lecz nie wiele z tego wychodziło. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem piłkę w pole karne dośrodkowała liderka łódzkiej pomocy Kasandra Parczewska, a młodziutka Paulina Filipczak ustaliła wynik spotkania na 1:1.

Po ekstraligowym maratonie czas na przerwę reprezentacyjną. Polska kadra zagra we Włocławku z Albanią i pod Glasgow ze Szkotkami. Ekstraliga wróci dopiero w połowie kwietnia.