Truskawki za ‘sześć punktów’

Bardzo ważne spotkanie, bardzo pewnie wygrały dziś piłkarki Unifreeze ze Sportową Czwórką Wolsztyl.eu w Radomiu.

Bardzo dobrze zagrał dziś beniaminek z Górzna. Próbowały swoich sił z dystansu i były skoncentrowane, czego nie można powiedzieć o grze piłkarek gospodyń. Już w 4. minucie było gorąco pod bramką Unifreeze. Aleksandra Szydło znalazła się sam na sam z Martą Ozimek, która końcami palców strąciła piłkę. Chwilę później było już 0:1. Agata Bała popisała się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego i Anita Snopczyńska nie miała szans. Po starcie bramki to gospodynie przeważały, były częściej przy piłce, lecz wykończenie akcji pozostawiało wiele do życzenia. W 16. minucie po prostopadłym podaniu Stasikowska uderzała z pierwszej piłki, ale za mocno i za wysoko. Z kolei osiemnaście minut później dobrą okazję miała Płóciennik, ale nie opanowała piłki i nie trafiła czysto.
Tuż po przerwie Agata Bała po raz drugi podcięła skrzydła gospodyniom. Uderzyła w samo okienko bramki Snopczyńskiej i było już 0:2. Po wejściu na boisko w 53. minucie Aleksandry Zielińskiej Czwórka ożywiła się ataku. Już pięć minut po tym wydarzeniu, strzeliła gola kontaktowego. Dziesięć minut później Dominika Kopińska wykorzystała rzut karny, podyktowany po faulu defenorek zespołu podopiecznych Wojciecha Pawłowskiego. Sześć minut później gospodynie mogły strzelić bramkę, lecz najpierw Zielińska trafiła w słupek, do odbitej piłki doleciała Płóciennik i nie trafiła z bliska do siatki. W 79. minucie Dominika Kopińska przypieczętowała bardzo ważne zwycięstwo Truskawek.

Pozostaje nam walczyć dalej w kolejnej fazie rozgrywek. Wierzę, że jeszcze nie wszystko stracone – powiedział trener Czwórki, Wojciech Pawłowski.

Po ekstraligowym maratonie czas na przerwę reprezentacyjną. Polska kadra zagra we Włocławku z Albanią i pod Glasgow ze Szkotkami. Ekstraliga wróci dopiero w połowie kwietnia.

źródło : luksiary.futbolowo.pl