BRAMKA :

Katarzyna Kiedrzynek (PSG) – to od lat nasza najlepsza bramkarka. Kapitan reprezentacji Polski mijającym roku zagrała w finale Ligi Mistrzyń (przegrana w karnych z Lyonem) i jest podporą nie tylk naszej kadry, ale i PSG.

Polskie TOP 10 w 2017 : BRAMKARKI

 

OBRONA : 

Dagmara Grad (KKPK Medyk Konin/KKS Czarni Sosnowiec) – Pozycja liderki wędruje do reprezentantki Polski Dagmary Grad, która rok 2017 może uznać za bardzo udany. Zdobyte kolejne Mistrzostwo i Puchar Polski plus liczne interwencje obronne podstawowej defensorki Medyka i od tego sezonu Czarnych mówią same za siebie. Grad fantastycznie odnalazła się w linii obrony zespołu z Sosnowca i aktualnie tworzy najbardziej skuteczny duet stoperek z Andreą Horvathovą.

Małgorzata Mesjasz (AZS PWSZ Wałbrzych) – Małgorzata odegrała najbardziej kluczową rolę w walce drużyny z Wałbrzycha o brązowy medal Ekstraligi, a także o złoto Akademickich Mistrzostw Polski. Bramkostrzelna stoperka, kapitan PWSZ wielokrotnie zdobywała bramki czy to po akcjach, czy stałych fragmentach, a w defensywnie naprawdę ciężko ją pokonać. Mesjasz jako seniorka rok 2017 może uznać za rasową i popartą argumentami walkę o możliwość zdobycia uznania w reprezentacji Polski.

Agata Guściora (KKPK Medyk Konin/GKS Górnik Łęczna) – Dla kolejnej reprezentantki Polski rok 2017 był przełomowy. Zdobyte pierwsze Mistrzostwo i Puchar Polski, wywalczone miejsce w żelaznej „11” Romana Jaszczaka, a następnie powrót do Górnika Łęczna, który w tym sezonie jest bardzo bliski historycznego czynu zdetronizowania wspomnianego zespołu z Konina. Wygrać stykowy pojedynek z Guściorą w linii obrony często graniczy z cudem, a dodatkowo gdy Agata wyczuje moment to jej rozpędzona lokomotywa w potężnym tempie dociera do bramkarskiej stacji oponentek.

Aleksandra Sikora (KKPK Medyk Konin/ACF Brescia Calcio Femminile) – Z jednej strony Ola w Medyku grała w obronie, a z drugiej brała czynny udział w kreowaniu akcji ofensywnych. Z reprezentantką Polski mało kto wygrał sprinterski pojedynek kończący się zniwelowaniem ataku przeciwniczki Sikory. Mimo, że jeden z boków obrony Medyka na kilka chwil zostawał wolny, to w chwili niebezpieczeństwa Aleksandra w niezwykle szybkim tempie wracała na swoją pozycję. Podobnie jak w przypadku Grad podkreślmy zdobyte kolejne Mistrzostwo i Puchar Polski.

Polskie TOP 10 w 2017 : OBROŃCZYNIE

 

POMOC :

 Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna) – Wywalczenie tytułu Królowej Strzelczyń Ekstraligi, wicemistrzostwo Polski, udane występy w reprezentacji Polski i najbardziej efektowne kreowanie akcji ofensywnych w całym 2017 roku. Skrzydłowa szuka najrozmaitszych sposobów ubarwiania swojej gry i hipnotyzowania przeciwniczek przy egzekwowaniu rzutów rożnych co opanowała niemal do perfekcji. Tak można w skrócie podsumować mijający rok Eweliny, która w nowym sezonie przewodzi w klasyfikacji strzelczyń Ekstraligi i wraz z Górnikiem jest bliska zdobycia Mistrzostwa Polski. Zasłużone pierwsze miejsce.

Paulina Dudek (KKPK Medyk Konin) – Samodzielnie przepracowując sezon przygotowawczy – po kontuzji – w kierunku wiosennych rozgrywek Dudek eksplodowała formą, którą cały czas utrzymuje podłączając się wzdłuż linii bocznej do ataku. W 2017 roku reprezentantka Polski z drużyną z Konina sięgnęła po Mistrzostwo i Puchar Polski, a także grała w Lidze Mistrzyń. Teraz toczy walkę z Górnikiem Łęczna o kolejny czempionat. Paulina po odejściu Daleszczyk, Sikory, a teraz Kostovej bierze na swoje barki ciężar ofensywny, a także defensywy w zespole Medyka. Dudek spokojnie powinna sobie poradzić i stać się postacią numer jeden w drużynie Romana Jaszczaka.

Emilia Zdunek (GKS Górnik Łęczna) – Emilia w Łęcznej odnalazła to czego szukała przez całą swoją drogę w piłce nożnej. Brawurowe zgranie z drużyną, reprezentacja Polski i ofensywny duet z Kamczyk mówią same za siebie. Trafne podejmowanie decyzji i tworzenie linii ataku wyróżnia Zdunek dając jej szerokie pole manewru na boiskowym froncie. W 2017 roku zdobyła wicemistrzostwo Polski, a teraz jest bliska sięgnięcia po najwyższy czempionat w Ekstralidze dodatkowo umacniając swoją pozycję we wspomnianej reprezentacji Polski.

Katarzyna Daleszczyk (KKPK Medyk Konin/ACF Brescia Calcio Femminile) – Reprezentantka Polski w 2017 roku stoczyła multum fantastycznych pojedynków. Wraz z Medykiem zdobyła Mistrzostwo i Puchar Polski oraz długo walczyła z Kamczyk o tytuł Królowej Strzelczyń Ekstraligi. Kolejnym etapem jej rozwijającej się kariery jest gra we włoskiej Brescii, w której zaznaczyła już swoją pozycję i grała w 1/8 finału Ligi Mistrzyń. Ofensywna pomocniczka na boisku porusza się w unikalnym stylu i niezwykle trudno ją powstrzymać przy prowadzonej kontrze na bramkę przeciwniczek. Niewątpliwie brakuje jej w polskiej Ekstralidze, ale osiągnęła tutaj praktycznie wszystko.

Polskie TOP 10 w 2017 : POMOCNICZKI

 

ATAK

Ewa Pajor (VfL Wolfsburg) – Tutaj wybór był oczywisty. Ewa w niemieckim gigancie przeszła w tym roku dużą metamorfozę. Z zawodniczki rezerwowej stała się podstawową piłkarką Mistrza Niemiec. Strzela ważne bramki w kadrze jest najlepszą polską napastniczką, ma przed sobą jeszcze lata kariery. Będziemy mieć z niej jeszcze wiele pożytku. Na koniec bardzo udanego roku Wolfsburg przedłużył z nią kontrakt do 2020 roku.

Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg) – Podstawowa napastniczka Cloppenburga i Reprezentacji Polski. Strzelała gola za golem na zapleczu Bundesligi i bramki w eliminacjach Mistrzostw Świata. Po latach w niemieckiej piłce jest przynajmniej poziom wyżej od reszty polskich napastniczek.

Polskie TOP 10 w 2017 : NAPASTNICZKI

 

 

 

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.