1. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg) – Tutaj wybór był oczywisty. Ewa w niemieckim gigancie przeszła w tym roku dużą metamorfozę. Z zawodniczki rezerwowej stała się podstawową piłkarką Mistrza Niemiec. Strzela ważne bramki w kadrze jest najlepszą polską napastniczką, ma przed sobą jeszcze lata kariery. Będziemy mieć z niej jeszcze wiele pożytku. Na koniec bardzo udanego roku Wolfsburg przedłużył z nią kontrakt do 2020 roku.

2. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg) – Podstawowa napastniczka Cloppenburga i Reprezentacji Polski. Strzelała gola za golem na zapleczu Bundesligi i bramki w eliminacjach Mistrzostw Świata. Po latach w niemieckiej piłce jest przynajmniej poziom wyżej od reszty polskich napastniczek.

3. Agata Tarczyńska (VFL Wolfsburg II) – Po powrocie do Niemiec. W pierwszej po połowie roku strzelała gola za golem rezerwach Wolfsburga. Należy do najlepszych zawodniczek z zaplecza trenujących z pierwszym zespołem. Strzeliła dwie bramki w Gold City Women’s Cup. Tylko kontuzja na jesieni przekreśliła jej występy w kadrze.

4. Anna Gawrońska (Medyk Konin) – Pomimo swojego wieku to legenda kobiecej piłki w Polsce. Podstawowa zawodniczka Mistrza Polski stanowi o jego sile już od wielu lat. Dalej potrafi przechylać szale zwycięstwa na stronę Medyka. Selekcjoner Miłosz Stępiński dał jej znów szansę w reprezentacji.

5. Marta Cichosz (KU AZS Wrocław / KKS Czarni Sosnowiec) – Marta stanowiła o sile AZSu Wrocław, jej ważne bramki dały Akademiczkom grupę mistrzowską w ubiegłym sezonie. W lecie zmieniła otoczenie i trafiła do Czarnych Sosnowiec. Początkowo miała problemy z aklimatyzacją, ale jak już poszło … Jedynym chyba z jej spotkań życia było listopadowe spotkanie z Wałbrzychem, kiedy to Czarni siebie wygrali 4:0, a ona strzeliła wszystkie bramki.

6. Anna Sznyrowska (GKS Górnik Łęczna) – To marka i gwarancja silnej pozycji Górnika. Doświadczona zawodniczka potrafili wiele, jest ważnym ogniwem w ekipie Mazurkiewicza. Na wiosnę będzie bardzo potrzebna w walce o Mistrzostwo.

7. Julia Matuschewski (1. FFC Frankfurt) – Młoda zawodniczka z polskim paszportem zyskała uznanie selekcjonera Miłosza Stępińskiego. Dużo gra w silnym klubie. Da polskiej kadrze jeszcze dużo dobrego.

8. Roksana Ratajczyk (Olimpia Szczecin) –Strzela dużo ważnych bramek w Olimpii. Bez niej byłoby ciężko walczyć podopiecznym Natalii Niewolnej, o cokolwiek. Jest podstawową napastniczką kadry U19. Zadebiutowała w październiku w seniorskiej kadrze w towarzyskim spotkaniu z Estonią (6:0) i strzeliła nawet gola. Jej czas jednak jeszcze nadejdzie.

9. Natalia Sitarz (AZS UJ Kraków) – Siła jagiellońskiej ofensywy. Zarówno na trafie, jak i w hali jest bardzo ważną zawodniczą krakowskiego zespołu. W marcu to dzięki jej ważnym golom UJ sięgnął po futsalowe Mistrzostwo Polski. Regularnie powoływana do futsalowej kadry Polski i gra w niej pierwsze skrzypce.

10. Klaudia Lefeld (AZS PSW Biała Podlaska) –Zakończyła wiek juniorski i puka do bram seniorskiej kadry. Dostałą szansę z Estonią (6:0) i strzeliła przepiękną bramkę. Już latem kusiły ją bardzo silne polskie kluby, lecz ona została w Białej Podlaskiej. Na jesieni strzelała ważne bramki w Ekstralidze.

 

 

UWAGA ! Ranking ma charakter subiektywny i jest owocem obserwacji redakcji

 

Pokaż znajomym:

One thought on “Polskie TOP 10 w 2017 : NAPASTNICZKI”

  1. Jak ten Medyk został Mistrzem Polski i liderem rundy wiosennej 2017/2018 ? A może to eksperci TKF są do d… albo są stronniczy….?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.