Podsumowujemy rok. Czas na ranking najlepszych polskich zawodniczek w 2017. Zaczynamy od bramkarek.

Tutaj pozycja liderki nie podlega dyskusji. Katarzyna Kiedrzynek to od lat nasza najlepsza bramkarka. Kapitan reprezentacji Polski mijającym roku zagrała w finale Ligi Mistrzyń (przegrana w karnych z Lyonem) i jest podporą nie tylk naszej kadry, ale i PSG.
Na drugie miejsce naszym zdaniem zasłużyła Anna Szymańska. Po latach gry w Medyku i dobrej wiośnie przeszła do Czarnych Sosnowiec. Tutaj w całkowicie innej rzeczywistości (co tu dużo mówić – inny styl i jakość zespołu) poradziła sobie i ‚wygryzła’ z pierwszej jedenastki Weronikę Kilmek.
Na ostatnim miejscu podium według nas plasuje się Kinga Szemik. Po wyjeździe do Texasu w 2017 zaczęła grać pierwsze skrzypce swojej drużynie. Silna liga uniwersytecka to dobra szkoła kobiecego futbolu, w niej występowały gwiazdy amerykańskiego soccera. Kinga zawodniczką młodą i perspektywiczną, z której polska piłka będzie miała jeszcze sporo pożytku. W 2018 zasługuje na szansę debiutu w seniorskiej reprezentacji.

Na kolejnych miejscach znalazły się Anna Palińska i Karolina Klabis. Pierwsza daje spokój na tyłach Górnika Łęczna, który pragnie zdetronizować Medyka. Druga to największy skarb Jagiellonek. Dzięki jej świetnej postawie dziewczyny z Krakowa na wiosnę się utrzymały, a w tym sezonie otwarcie ‚biją się’ o grupę mistrzowską. Karolina jest też podstawową bramkarką futsalowej kadry Polski.
Kolejne miejsca zajmują Andżelika Dąbek i Weronika Klimek. Andżelika zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w barwach ROW-u Rybnik, na jesieni była podstawową bramkarką ekstraligowego AZS PWSZ Wałbrzych. Od listopada znów na parkietach futsalowych jest podstawową bramkarką liderującego w swojej grupie TS ROW. Weronika miała natomiast dobrą wiosnę, ale na jesieni straciła miejsce w bramce Czarnych na rzecz Szymańskiej.
Na ósmym miejscu znalazła się Dominika Dewicka. Wkradła się ona przebojem do futsalowej kadry Polski, w sierpniu przeszła do ekstraligowego AZS PSW Biała Podlaska. Dała spokój w szeregach Michała Kwietnia i wizję wiosny, bez drżenia o ligowy byt. NA kolejnym miejscu uplasowała się Jessica Ludwiczak. Na wiosnę tylko rezerwowa w Górniku Łęczna. Chciała jednak grać pierwsze skrzypce, więc trafiła do aspirującej do awansu pierwszoligowej GieKSy (przewodzi w ligowej tabeli). Na ostatnim miejscu naszego rankingu wylądowała Natalia Piątek. Młodziutka bramkarka do od lat podpora Stomilanek Olsztyn. Była podstawową bramkarką kadry U17, a teraz w kadrze do lat 19 wkradła się w łaski Marcina Kasprowicza.

 

  1. Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint Germain)

  2. Anna Szymańska (Medyk Konin/Czarni Sosnowiec)

  3. Kinga Szemik (University of Texas Rio Grande Valley)

  4. Anna Palińska (GKS Górnik Łęczna)
  5. Karolina Klabis (AZS UJ Kraków)
  6. Andżelika Dąbek (TS ROW Rybnik / Sukces Gmina Oleśnica / AZS PWSZ Wałbrzych)
  7. Weronika Klimek (Czarni Sosnowiec)
  8. Dominika Dewicka (AZS UAM Poznań / Polonia Poznań / AZS PSW Biała Podlaska)
  9. Jessica Ludwiczak (GKS Górnik Łęczna / GKS GieKSa Katowice)
  10. Natalia Piątek (Stomilanki Olsztyn)

 

UWAGA ! Ranking ma charakter subiektywny i jest owocem obserwacji redakcji

 

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.