GieKSa ograła beniaminka z Rybnika

W pierwszy w tym sezonie piłkarki GieKSy zagrały przed własną publicznością i nie zawiodły. Pokonały aż 3:0 beniaminka z Rybnika.

To gospodynie od pierwszych minut przejęły prowadzenie gry, ROW nastawił się na kontrataki. Już w pierwszych minutach świetną okazję miała do Maciążka, lecz górą była jeszcze Dulak. GieKSa dominowała, miała okazję lepsze i gorsze, lecz worek z bramkami rozwiązał się dopiero 29. minucie. Wtedy to po znakomitym prostopadłym podaniu Parczewskiej wynik spotkania otworzyła Kozak. Osiem minut później było już 2:0, kiedy to po akcji lewym skrzydłem debiutancką bramkę w Ekstralidze zdobyła Maciążka. GieKSa w pełni kontrolowała grę.

Po zmianie stron ROW ruszył do ataku, nie mając nic do stracenia. Miał swoje okazje, lecz w dobrej formie była też defensywa gospodyń. GieKSa dalej atakowała, szalał szczególnie duet Kozak – Maciążka. ROW grał głównie długie piłki na silną Hagan, lecz bez bramkowych korzyści. Nie wykorzystane okazje się zemściły. W 80. minucie po podaniu Kozak wynik ustaliła strzelając swoją drugą bramkę w meczu Klaudia Maciążka. ROW szukał potem bramki honorowej bramki, lecz w bramce gospodyń na miejscu była Klimek.

Za tydzień GieKSa zagra w Łodzi ze SMSem, a ROW podejmie u siebie Sportis KKP Bydgoszcz.

16.08.2020 (13:00), Stadion LGKS 38 Podlesianka (Katowice, Sołtysia 25)
GKS GieKSa Katowice vs TS ROW Rybnik 3:0 (2:0)

1:0 Kinga Kozak 29′
2:0 Klaudia Maciążka 37′
3:0 Klaudia Maciążka 80′

sędzia główna : Ewa Walczyńska
asystentki : Karolina Zygmond, Ewelina Szczołko

• Klaudia Maciążka (GKS) (59%, 20 Votes)