[WU17EURO]: Hiszpania z pewnym Mistrzostwem
Euro U17, U19 Reprezentacje Świat

Hiszpania zdobyła piąty tytuł Mistrzyń Europy U17, pokonując Anglię 4:0 w finale. Alba Cerrato, napastniczka Sevilli, odegrała kluczową rolę, strzelając dwa gole i kończąc turniej z łącznie ośmioma trafieniami.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale zmiany wprowadzone przez trenera Hiszpanek, Kenio Gonzalo, odmieniły grę. Celia Segura i Arufe Calo wprowadziły dynamikę na skrzydłach, a Cerrato wykorzystała ich podania, zdobywając bramki.

W drugiej połowie Anglia próbowała odrobić straty, jednak Hiszpania utrzymała kontrolę. Kolejne bramki zdobyła Segura, co przypieczętowało zwycięstwo Hiszpanek.

Hiszpanki zakończyły mecz w pełni kontrolując boiskowe wydarzenia, co potwierdziło ich dominację. Piąty tytuł pokazuje, że kobiecy futbol w Hiszpanii jest na wysokim poziomie i ma przed sobą świetlaną przyszłość.