#Ekstraliga : Podsumowanie 17. kolejki

Świąteczny maraton w Ekstralidze ruszył z kopyta. Za nami siedemnasta, w środę już osiemnasta, a za tydzień o tej porze będzie już po dziewiętnastej kolejce.

Sobotnia kolejka przyniosła nam wiele emocji i masę bramek. Padło ich łącznie 27, co daje średnią grubo ponad 4 gole na mecz. Solidarnie po 5:0 wygrał Medyk i AZS PWSZ Wałbrzych. Tylko do przerwy męczył się Górnik, który ostatecznie pokonał Mitech 4:1. Zgodnie z planem wygrały też Czarne (3:1) z Unifreeze. Zwycięstwo na swoją korzyść przechyliła Olimpia, która przegrywała z Czwórką do 60. minuty 2:0, by ostatecznie wygrać 2:3. Od dna odbił się AZS Wrocław, który wygrał z Jagiellonkami w Krakowie 2:1. Pozwoliło to wielokrotnemu Mistrzowi Polski wydostać się ze strefy spadkowej.

Medyk Konin vs UKS SMS Łódź 5:0

Anna Gawrońska 46′, Nikol Kaletka 52′, Natalia Chudzik 70′, Sandra Sałata 89′, Nicole Zając 90′

24.03.2018, Łęczna
GKS Górnik Łęczna vs Mitech Żywiec 4:1 (1:1)

Ewelina Kamczyk 13′, 60′, Dżesika Jaszek 49′, Emilia Zdunek 72′ k – Patrycja Wiśniewska 17′

MVP TKF : Ewelina Kamczyk

Mitech zremisował .. do przerwy

24.03.2018, Wąbrzeźno
Unifreeze Górzno vs Czarni Sosnowiec 1:3 (1:2)

Dominika Kopińska 7′ k – Marta Cichosz 12′ 43′, Patrycja Matla 71′

MVP TKF : Patricia Fischerova

czerwona kartka : Dagmara Grad (75′ Czarni – za drugą żółtą)

Truskawki postawiły się faworytowi

24.08.2018, Biała Podlaska
AZS PSW Biała Podlaska vs AZS PWSZ Wałbrzych 0:5 (0:3)

Dominika Dereń 17′, 29′, Julita Głąb 26′, Małgorzata Mesjasz 50’k, 82′

MVP TKF : Dominika Dereń

Wałbrzyska piątka w Białej Podlaskiej

24.03.2018, Radom
LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom vs MKS Olimpia Szczecin 2:3 (2:0)

Aleksandra Szydło 20′, 24′ – Natalia Hryb 60′, Matilda Bohm 62′, 69′

MVP TKF : Matilda Bohm

W 9 minut do zwycięstwa

Wiosenna tabela

[Wiosenna Tabela] : Dużo goli, mało niespodzianek.

Jedenastka kolejki

Co nas czeka w 18. kolejce?

28.03.2018 r. (środa)

• 11:00  Olimpia Szczecin vs Medyk Konin (Stadion Miejski w Szczecinie, Witkiewicza 75)
  • 11:00  AZS PWSZ Wałbrzych vs AZS UJ Kraków (Stadion Miejski, Ratuszowa 6)
  • 15:00  UKS SMS Łódź vs AZS PSW Biała Podlaska (stadion SMS im.K.Górskiego, Milionowa 12)
  • 16:00  GKS Górnik Łęczna vs Unifreeze Górzno (Stadion GKS Górnika Łęczna, Aleja Jana Pawła II)
  • 16:00  AZS Wrocław vs TS Mitech Żywiec (Hotel Gem, Mianowskiego 2)
  • 17:00  Czarni Sosnowiec vs LUKS Sportow Czwórka Wosztyl.eu Radom (Al. Mireckiego 31)