W 9 minut do zwycięstwa

Czwórka miała dziś zdobyć bardzo ważne punkty potrzebne do utrzymania i była tego bardzo bliska. Olimpia jednak miała w dziś Matlidę Bohm.

Pierwsze minuty, nie wskazywały na tak ciekawe widowisko. Do dwudziestej minuty po jednej okazji z obu stron. W końcu pękło. Izabela Tracz posłała prostopadle futbolówkę do Aleksandry Szydło, ta znalazła się sam na sam z Niesterowicz i strzałem po ziemi trafiła do siatki. Szczecińska defensywa zaczęła się gubić i chwilę później było już 2:0. Piłkę zgarnęła Stasikowska, zagrała do Szydło i ta ze spokojnie strzeliła do pustej bramki. Po pierwszej połowie mogło być nawet 3:0, lecz w 32. minucie Monika Płóciennik trafiła w poprzeczkę.

Już na początku drugiej połowy kolejna akcja gospodyń. Niewiele brakowało, a przyjezdne strzeliłyby samobójczą bramkę. Gra się odwróciła. Olimpia zaczęła coraz śmielej atakować. W 60. minucie padła kontaktowa bramka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Natalia Hryb głową wpakowała piłkę do siatki Snopczyńskiej. Dwie minuty później to Matlida Bohm wykorzystała zamieszanie w polu karnym i doprowadziła do remisu. W 69. minucie poszła ‘zabójcza’ dla gospodyń kontra Olimpii. Po akcji Alony Kovtun i Roksany Ratajczyk ponownie Bohm trafiła do siatki i ustaliła wynik spotkania. Dziesięć minut później powinno być 2:4, ale piłkarka Czwórki Natalia Stasikowska w ostatniej chwili wybiła piłkę sprzed linii bramkowej.

Już w środę przedświąteczna kolejka Ekstraligi. Olimpia podejmie u siebie Medyka Konin, a Czwórka zagra z Czarnymi w Sosnowcu.