Mitech zremisował .. do przerwy

Do przerwy w Łęcznej pachniało sensacją, ale tylko do przerwy.

Póki Mitech miał siłę to się umiejętnie i skutecznie bronił. Pomimo tego w 13. minucie Ewelina Kamczyk dała prowadzenie Górnikowi. Cztery minuty później po błędzie Klaudii Kowalskiej Patrycja Wiśniewska doprowadziła do wyrównania. Przyjezdnym jednak starczyło tylko sił do końca pierwszej połowy. W drugiej Górniczki wrzuciły trzeci bieg, Piotr Mazurkiewicz wpuścił do gry Agnieszkę Jędrzejewicz .. i się zaczęło. Mitech opadł z sił, a gospodynie uruchomiły ‘zabójcze skrzydła. Na 2:1 trafiła Dżesika Jaszek, jedenaście minut później podwyższyła Kamczyk. W 72. minucie wynik ustaliła z rzutu karnego Emilia Zdunek.

Już w środę w przedświątecznej kolejce Górnik zagra z Unifreeze, a Mitech zagra na wyjeździe z AZS Wrocław.

17. kolejka Ekstraligi
24.03.2018, Łęczna
GKS Górnik Łęczna vs Mitech Żywiec 4:1 (1:1)

Ewelina Kamczyk 13′, 60′, Dżesika Jaszek 49′, Emilia Zdunek 72′ k – Patrycja Wiśniewska 17′

MVP TKF : Ewelina Kamczyk

Górnik: Kowalska – Dyguś, Górnicka, Guściora, Rogalska (46′ Jędrzejewicz) – Grzywińska, Matysik (75′ Marszewska), Zawistowska (65′ Materek), Zdunek, Kamczyk – Jaszek (85′ Kłoda).

Mitech: Komosa – Sobota (70′ Biegun), Droździk, Rżany, Gruszka (80′ Łagowska), Chrzanowska, Sykorova, Wiśniewska (88′ Seńkow), Stopka (72′ Rosak), Matyja (60′ Mihaldova), Wnuk