#UWCL 2017 – Podsumowanie drugiej kolejki spotkań rundy 32
Publicystyka Świat UEFA Womens Champions League

Liga Mistrzyń – runda 32, rewanże

Przegląd

Pokaz mocy Lyonu i Wolfsburga i Barcelony, pechowy Bayern skrzywdzony przez słabe sędziowanie, Sparta i Slavia dwa kluby z Pragi tworzące historię oraz niespodzianka – Gintra mistrzynie Litwy eliminujące Zurych mistrzynie Szwajcarii.

Mecz kolejki

Glasgow City 4 – 1 BIIK Kazygurt (4-4 on agg.) BIIK Kazygurt awansuje dzięki bramce zdobytej na wyjeździe
(Grant 43′ 51′ 63′, Murray 59′ – Ihezuo 19′)

Co to był za mecz…Dla neutralnego widza było to najbardziej emocjonujące spotkanie tej rundy. Drużyna z Kazachstanu przyleciała do Szkocji z trzybramkowa zaliczką. Po niespełna 20 minutach dzieki trafienieu Chinwendu Ihezuo (wschodząca gwiazda Nigeryjskiej piłki) zaliczka wzrosła do czterech trafień. Piłkarkom Glasgow udało się co prawda wyrównać przed przerwą po trafieniu Grant ale zawodniczki kazachskiego klubu schodząc na przerwę przy remisie i stanie 1-4 w dwumeczu wydawały się już pewne awansu. Nie oglądały pojedynku Glasgow z Medykiem.

Szkockie piłkarki zagrały wyśmienita drugą połowę i odrobiły straty 3 goli w 18 minut. Najpierw Grant w 51′ potem Murray w 59′ i ponwnie Grant w 63′ – kompletujaca hattricka. Na ten czas przy wyniku 4-1 i stanie 4-4 w dwumeczu o awansie wciąż decydował jeszcze gol Ihezuo zdobyty na wyjeździe, piłkarki Glasgow potrzebowały więc jeszcze jednego trafienia. 25 minut – czasu pozostawało aż nadto. Drużyna z Kazachstanu pozbierało się nieco i zaczęła grać bardziej ofiarnie widząc z kolei, że ich własny awans właśnie zawisł na włosku. Huraganowe ataki Glasgow przyniosły jednak skutek w 83 minucie – rzut karny. Kapitan Leane Ross stanęła przed szansą na wprowadzenie Szkotek do następnej rundy….i trafiła w poprzeczkę. Do końca spotkania piłkarki Kazygurtu nie popełniły już więcej błędów i przy remisie w dwumeczu awansowały dzięki trafieniu na wyjeździe.

Manchester City 3 – 0 St. Pölten (6-0 on agg.)
(Parris 35′, J.Scott 44′, Lawley 85′)

Gładka wygrana wyspiarek nad znacznie słabszymi austriaczkami.

Linköping 3 – 0 Apollon (4-0 on agg.)
(Arnth 10′, Hurtig 72′ 76′)

Pewne zwycięstwo piłkarek ze Szwecji choć nieco mało bramek jak na dwumecz z rywalem o tak słabej klasie.

Zürich 1 – 2 Gintra (2-3 on agg.)
(Humm 73′ – Coleman 27′ 86′)

Największa niespodzianka tej rundy. 4 minuty przed spodziewaną dogrywką, bohaterka litewskiej drużyny tego wieczoru Zenatha Coleman zdobywa zwycieską bramkę na wagę awansu.

Rossiyanka 0 – 4 Stjärnan (1-5 on agg.)
(Thorsteinsdottir 41′ 49′, Asbjörnsdottir 54′, Ananyeva 63′(sam.))

Wolfsburg 12 – 2 Atletico Madrid (15-2 on agg.)
(Popp 2′ 15′ 16′, Gunnarsdottir 8′, Harder 29′ 49′, Dickenmann 33′ 44′, Soares Paz 41′(sam.), Wullaert 57′ 83′, CG Hansen 69′ – Da Silva 31′, Wedemeyer 76′(sam.))

Brøndby 1 – 3 LSK Kvinner (1-3 on agg.)
(Larsen 61′ – Berget 8′, Bachor 21′, Haavi 66′)

Sparta Prague 3 – 0 PAOK (8-0 on agg.)
(Staskova 27′ 88′, Mocova 61′)

Zvezda 2005 0 – 2 Montpellier (1-2 on agg.)
(Jakobsson 52′ 71′)

Lyon 9 – 0 Medyk Konin (14-0 on agg.)
(Majri 22′, Hegerberg 29′ 39′, Bronze 32′, Renard 38′ 62′ 88′, Abily 43′, Kumagai 65′(k))

Slavia Prague 4-3 Minsk (7-4 on agg.)
(Svitkova 7′ 63′ 85′, Cahynova 82′ – Duben 4′, Khimich 34′(k), Ogbiagbevha 90′)

Barcelona 2 – 0 Avaldsnes (6-0 on agg.)
(Martens 52′, Losada 57′)

Rosengård 4 – 0 Olimpia Cluj (5-0 on agg.)
(Mittag 37′, Landeka 63′, Folkesson 75′, Viggosdottir 90+2′)

Bayern Munich 2 – 1 Chelsea (2-2 on agg.) Chelsea awansuje dzięki bramce zdobytej na wyjeździe