Koniec passy Sportisu! Pierwsze zwycięstwo Olimpii w sezonie

Mało kto spodziewał się takiego wyniku. Dość niespodziewanie Olimpia Szczecin pokonała w Bydgoszczy Sportis 1:0, kończąc serię trzech zwycięstw z rzędu gospodyń i zarazem odnosząc pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie.

Spotkanie było zacięte i wyrównane. Zobaczyliśmy bramkowe okazje z obu stron, lecz dziś obie bramkarki były w świetnej dyspozycji. Najciekawiej jednak dopiero było w drugiej połowie. W 52. minucie Martyna Boguszyńska zmarnowała karnego, obijając tylko słupek bramki strzeżonej przez Natalię Radkiewicz. Prawie dziesięć minut później jedynego gola spotkania, który dał komplet punktów przyjezdnym zdobyła Natalia Oleszkiewicz.

W środę Sportsis w zaległym spotkaniu siódmej kolejki zagra u siebie z Rekordem Bielsko-Biała.

Potem już czas na reprezentacyjną przerwę. Nasza pierwsza kadra zagra najpierw z Norwegią w Łodzi (21.10), a pięć dni później z Albanią w Tychach. Reprezentacja U19 zagra we Włoszech turniej eliminacji Mistrzostw Europy. Tam zmierzy się z gospodyniami, Norwegią i Azerbejdżanem. Ekstraliga wraca pod koniec października.