WE League pre-season. Kolejka 3 – podsumowanie

Za nami kolejna porcja rozgrywek. W meczu na szczycie Lwice z Kobe pokonałay przed własną publicznością mistrzynie Japonii – Urawa Reds. Sporą niespodzianką tych sparingów jest wyśmienita forma piłkarek Reginy. Dlaczego niespodzianką? Otóż grający w męskiej JLeague Sanfrecce Hiroshima utworzyli sekcję żeńską zaledwie pod koniec ubiegłego roku – ściągając do klubu piłkarki z całej Japonii. Profesjonalne zaplecze czołowgo klubu męskiej ligi robi oczywiście swoje, ale zbudowanie w tak krótkim czasie zespołu zdolnego nie tylko rywalizować, ale i wygrywać z najlepszymi drużynami w Japonii to już inna para kaloszy.

Wiedzą o tym w Saitamie – Omiya, która znajduje się w podobnej sytuacji (również nowa sekcja, choć zbudowana na bazie drugoligowca Jumonji) dostała tęgie baty od Belezy –  w dużej mierze dzięki niedostatecznemu jeszcze zgraniu swoich piłkarek. Wyskoką formą błyszczą za to piłkarki Niigaty. Wydaje się, że jedna z najlepszych defensywnie drużyn ubiegłego sezonu nareszecie znalzła swoje armaty – 11 bramek w trzech meczach robi piorunujące wrażenie.

Sanfrecce Hiroshima Regina 2 – 0 JEF United Chiba 

(Yamaguchi 50′, Taniguchi 72′)

Omiya Ardija Ventus 0 – 4 NTV Tokyo Verdy Beleza

(Ueki 30′ 84′ 86′, Miyagawa 67′)

INAC Kobe Leonessa 2 – 0 Mitsubishi Urawa Reds

(Moriya 48′, Kikuchi 89′)

Albirex Niigata 3 – 1 Chifure AS Elfen Saitama

(Michigami 27′ 57′, Kono 59′ – Yoshida 35′)


Tabela (nieoficjalna)

KlubZRPMG+G-PKT
Albirex Niigata30031129
INAC Kobe Leonessa3003609
Sanfrecce Hiroshima Regina2002306
Mitsubishi Urawa Reds1113644
NTV Tokyo Verdy Beleza1012413
AC Nagano Parceiro1023253
JEF United Chiba1023133
Omiya Ardiya Ventus1023153
Mynavi Sendai0202112
Chifure AS Elfen Saitama0123141
Nojima Stella Kanagawa00331120

Kolejka 4 – zapowiedź

29.05 5:00 JEF United Chiba – Mynavi Sendai

29.05 6:00  Nojima Stella Kanagawa – Omiya Ardiya Ventus

29.05 7:00 Mitsubishi Urawa Reds – Sanfrecce Hiroshima Regina

30.05 7:00 NTV Tokyo Verdy Beleza – Albrex Niigata


WE League – startuje pre-season zawodowej ligi Japonii.


 

Rob Mikalski

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: