Afera Pęgowska rozkręca się na dobre.. absurdalny ‘nakaz’ PZPNu!
Polska

Afera Pęgowska rozkręca się na dobre.. absurdalny ‘nakaz’ PZPNu!

 Nie milkną echa absurdalnej sprawy meczu 1/16 finału Orlen Pucharu Polski pomiędzy Zorzą Pęgów a  ROBS GROUP Sportis Bydgoszcz, który został przerwany w setnej minucie w pierwszej połowie dogrywki, przy stanie 1:1. Sprawę opisaliśmy już dwa tygodnie (link TUTAJ). 

 Większość spodziewała się, że mecz ze względu na sytuację Komisja ds. Nagłych PZPNu wyda prostą decyzję z racji nie sytuacji… skończy się to walkowerem. Jednak nie… ‘zabawa’ dopiero się zaczyna. Na ostatnim posiedzeniu Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego spytano wszystkich zgromadzonych o opinie w tej sprawie. Tak powstał ciekawy mail, od szefa Departamentu Piłkarstwa Kobiecego Grzegorza Stefanowicza, który wyszedł do zainteresowanych klubów… w czwartek 7 grudnia przed godziną 14:00.

 Otóż w tym mailu najpierw wykazują, że mecz zgodnie z par. 7 ust. I pkt 1 Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną, powinien być dokończony. 
 Jednakże zaznaczono dalej, że Zorza dopuściła się w sprawie boska rażącego zaniedbania. Podkreślono, jednak że oba kluby jeszcze ‘nie wyszły z inicjatywą’ dogania się w sprawie dokończenie spotkania. No nikt nie pomyślał, że czekają na decyzję PZPNu. 
 Tak mamy przedziwną decyzję, że dokończenie spotkania ma się odbyć na.. boisku gości z Bydgoszczy! Zawody mają być dokończone do 9 lutego 2024 roku, a decyzja o terminie ma być przekazana PZPNowi.. do wtorku 12 grudnia. A w jakim trybie? A no bez trybu. A dlaczego? Bo można, a przecież nikt nie się nie oburzy. Bo przecież to ‘tylko kobieca piłka nożna’. Fajną reklamę Orlenowi robią ludzie odpowiedzialni za ‘kobiecą’ w PZPN. 
Dlatego w środowisku idą potężne zmiany na lepsze. O tym wkrótce, a całej sprawie będziemy się przyglądać i was dalej informować.

 

 

 

 

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!