[DANIA] : Koge ponownie na tronie, super sezon Natalii Wróbel
Polki na Świecie Publicystyka Świat

[DANIA] : Koge ponownie na tronie, super sezon Natalii Wróbel

 Sezon 2022/23 w kobiecej Gjensidige Kvindeligaen był pełen emocji i niespodzianek. W tym artykule podsumowujemy najważniejsze wydarzenia i postacie z najwyższej klasy rozgrywkowej w Danii.

Mistrzostwo Koge

 Ponownie najlepsze okazało się HB Koge, które wywalczyło mistrzostwo Danii po zaciętej walce z Brondby IF. Drużyna z Koge zdominowała rundę zasadniczą, wygrywając 13 z 14 meczów i strzelając 35 goli przy tylko dziewięciu straconych. W rundzie finałowej utrzymała wysoki poziom i zapewniła sobie tytuł na dwie kolejki przed końcem sezonu. Kluczową rolę w sukcesie Koge odegrały napastniczki: Cecylie Floe, która została królową strzelczyń ligi z 14golami, oraz Beate Marcussen, która dołożyła 8 trafień. 

 

Dobre występy Natalii Wróbel

 Jedną z najjaśniejszych gwiazd ligi była Polka Natalia Wróbel, która grała na pozycji ofensywnej w Brondby IF w którym błyszczała i w nagrodę zagra w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Wróbel była nie tylko liderką swojej drużyny, ale także jedną z najlepszych asystentek ligi, zaliczając sporo ostatnich podań. Ponadto strzeliła dziewięć goli. Wróbel była również regularnie powoływana do reprezentacji Polski, gdzie pokazywała swoją klasę i doświadczenie.

 Sezon 2022/23 w kobiecej Gjensidige Kvindeligaen był bardzo interesujący i pokazał wysoki poziom kobiecego futbolu w Danii. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie jeszcze lepiej i będziemy mogli oglądać wiele pięknych goli i akcji.

eliminacje Ligi Mistrzyń : HB Koge, Brondby IF

 

grafika. eurosport.tvn24.pl
grafika. eurosport.tvn24.pl

 

KLASYFIKACJA STRZELCZYŃ 

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!