[Gdzie One Są] #7 : Górnik Łęczna z finału Pucharu Polski 2016
Ekstraliga Polska Publicystyka

[Gdzie One Są] #7 : Górnik Łęczna z finału Pucharu Polski 2016

 Tydzień temu w naszym cyklu ,,Gdzie one są’’ wzięliśmy pod lupę skład Medyka Konin z finału Pucharu Polski z 2016 roku, kiedy to wygrał 3:0 z Górnikiem Łęczna. Dziś natomiast sprawdzimy, gdzie grają piłkarki Górnika, które wystąpiły w tamtym spotkaniu. Zapraszam do lektury!

Przypomnij sobie ten FINAŁ w naszej relacji z meczu (KLIK W LINK)

W bramce trzykrotnych mistrzyń Polski 26 maja 2016 roku stanęła Dorota Wilk. Po zakończeniu sezonu 2015\16 odeszła z Górnika, tym samym kończąc swoją bramkarską karierę.

Agnieszka Jędrzejewicz jeszcze w tym roku grała w Czarnych Sosnowiec. Po zakończeniu sezonu odeszła z drużyny trzynastokrotnych mistrzyń Polski i na razie nie gra w żadnym klubie.

Jagodę Szewczuk dzisiaj gra w Ekstralidze. 29-latka jest bowiem panią kapitan AP Orlenu Gdańsk.

Marlena Hajduk jest natomiast panią kapitan GKS-u Katowice. 33-letnia obrończyni w rundzie jesiennej zagrała we wszystkich 11 spotkaniach i strzeliła 3 bramki. Obecnie jest jedną z najbardziej doświadczonych piłkarek w drużynie Gieksy.

Kolejna piłkarka, która do dziś jest związana z GKS-em Katowice a grała w 2016 roku w Górniku to Kasandra Parczewska, teraz już Rybaczuk.

Natasza Górnicka w poprzednim sezonie grała jeszcze w Górniku. Dziś dalej zajmuje się futbolem w Łęcznej – trenuje drużyny młodzieżowe.

Weronika Zawistowska gra dziś w ósmej sile Bundesligi – 1 FC Koln, gdzie jest wypożyczona z Bayernu Monachium. W rundzie jesiennej zagrała w ośmiu spotkaniach.

Paulina Kawalec jest selekcjonerką reprezentacji Polski U-15.

Patricia Hmirova gra dziś w jednym zespole z … Patrycją Balcerzak. Słowacka napastniczka gra właśnie w hiszpańskiej Huelvie i w bieżących rozgrywkach strzeliła dwie bramki.

Agata Guściora w poprzednim sezonie w meczu z Rekordem Bielsko-Biała zerwała więzadła krzyżowe. W połowie czerwca przeszła zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych i rozpoczęła rehabilitację. Życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Dżesika Jaszek gra w Czarnych ANTRANS Sosnowiec. W rundzie jesiennej sezonu 2022\23 strzeliła 2 bramki w 7 meczach.

Dominika Kwietniewska w 2018 roku zakończyła karierę. W Górniku występowała przez 17 lat.

Podobnie jak Kwietniewska, karierę w 2018 roku zakończyła Anna Szynorwska.

Ewelina Kamczyk regularnie występuje dziś we francuskim Fleury 91.

fot. Dariusz Walory

 

Skład Górnika z finału Pucharu Polski [26.05.16]

Dorota Wilk – Agnieszka Jędrzejewicz [56’ Weronika Zawistowska], Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Paulina Kawalec [70 ‘ Kasandra Parczewska], Jagoda Szewczuk, Dominika Kwietniewska, Agata Guściora, Patricia Hmirova, Ewelina Kamczyk, Anna Sznyrowska [76’ Dżesika Jaszek]

Milena Romanowska

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!