[Gdzie One Są] #6 : Medyk POLOmarket Konin z finału Pucharu Polski 2016
Ekstraliga Polska Publicystyka

[Gdzie One Są] #6 : Medyk POLOmarket Konin z finału Pucharu Polski 2016

 26 maja 2016 roku we Włocławku odbył się finał Pucharu Polski. Medyk POLOmarket Konin wygrał 3-0 z Górnikiem Łęczna. Dziś sprawdzimy, gdzie dziś grają piłkarki Medyka, które w maju 2016 roku zdobyły tytuł. 

Przypomnij sobie ten FINAŁ w naszej relacji z meczu (KLIK W LINK)

 W bramce Medyka zobaczyliśmy wtedy Annę Szymańską. 34-latka została niedawno trenerką Czarnych ANTRANS Sosnowiec, a wcześniej grała tam przez pięć lat, odzyskując po latach Mistrzostwo Polski. 

Aleksandra Sikora występowała ostatnio w AP Orlenie Gdańsk, a przyszła tam z norweskiego Klepp IL, a wcześniej grała włoskim Juventusie i Brescii. 

Dagmara Grad w 2020 roku zakończyła piłkarską karierę, ale dalej zajmuje się futbolem. Jest trenerką zespołu U-15 trzecioligowego KA 4resPect Krobia.

Radoslava Slavcheva, która przez dekadę grała w Medyku zakończyła już karierę – bułgarska defensorka ma obecnie 38. lat.

Patrycja Balcerzak gra dzisiaj w Hiszpanii. 28-latka występuje w barwach Huelvy. W bieżących rozgrywkach zagrała w 11 spotkaniach i strzeliła dwie bramki.

Lilyana Kostova po przygodzie z Medykiem Konin grała jeszcze w jednym polskim klubie-w Czarnych Sosnowiec. Po jednym sezonie spędzonym w drużynie trzynastokrotnych mistrzyń Polski przeniosła się do bułgarskiej NSA Sofii.

Maria Ficzay występuje w duńskiej Fortunie Hjorring, czyli czołowym zespole ligi. 

Paulina Zawiślak ostatnio występowała w Czarnych Sosnowiec. Później miała grać w Stomilankach, ale kilka dni po ogłoszeniu transferu jej kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Później słuch o niej zaginął.

 Katarzyna Daleszczyk występuje dziś w czwartej sile rodzimych rozgrywek AZS-ie UJ Kraków. 32-letnia piłkarka jest bardzo ważną postacią w drużynie Jagielonek – w rundzie jesiennej zagrała we wszystkich spotkaniach i zdobyła aż 4. bramki.

Agata Tarczyńska od 2020 roku jest piłkarką niemieckiego Werderu Brema. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu zagrała w pięciu spotkaniach.

Paulina Dudek również gra za granicą. Od czterech lat występuje we francuskim Paris Saint-Germain, gdzie jest czołową defensorką. 

Anna Gawrońska wciąż gra w Medyku. 43-letnią napastniczkę można śmiało nazwać legendą klubu z województwa wielkopolskiego. W Medyku spędziła praktycznie całą karierę; gra w nim nieprzerwanie od 2004 roku.

Natalia Chudzik występuje we włoskim Freedom FC. Zespół ten gra w Serie C, czyli trzecim poziomie rozgrywkowym we Włoszech.


fot. Dariusz Walory

Skład Medyka z finału Pucharu Polski [26.05.16]

Anna Szymańska – Aleksandra Sikora, Dagmara Grad, Radoslava Slavcheva, Maria Ficzay, Lilyana Kostova, Katarzyna Daleszczyk, Patrycja Balcerzak, Paulina Dudek (81’ Paulina Zawiślak), Agata Tarczyńska, Anna Gawrońska (92’ Natalia Chudzik)

Milena Romanowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!