[Gdzie One Są] #6 : Medyk POLOmarket Konin z finału Pucharu Polski 2016
Ekstraliga Polska Publicystyka

[Gdzie One Są] #6 : Medyk POLOmarket Konin z finału Pucharu Polski 2016

 26 maja 2016 roku we Włocławku odbył się finał Pucharu Polski. Medyk POLOmarket Konin wygrał 3-0 z Górnikiem Łęczna. Dziś sprawdzimy, gdzie dziś grają piłkarki Medyka, które w maju 2016 roku zdobyły tytuł. 

Przypomnij sobie ten FINAŁ w naszej relacji z meczu (KLIK W LINK)

 W bramce Medyka zobaczyliśmy wtedy Annę Szymańską. 34-latka została niedawno trenerką Czarnych ANTRANS Sosnowiec, a wcześniej grała tam przez pięć lat, odzyskując po latach Mistrzostwo Polski. 

Aleksandra Sikora występowała ostatnio w AP Orlenie Gdańsk, a przyszła tam z norweskiego Klepp IL, a wcześniej grała włoskim Juventusie i Brescii. 

Dagmara Grad w 2020 roku zakończyła piłkarską karierę, ale dalej zajmuje się futbolem. Jest trenerką zespołu U-15 trzecioligowego KA 4resPect Krobia.

Radoslava Slavcheva, która przez dekadę grała w Medyku zakończyła już karierę – bułgarska defensorka ma obecnie 38. lat.

Patrycja Balcerzak gra dzisiaj w Hiszpanii. 28-latka występuje w barwach Huelvy. W bieżących rozgrywkach zagrała w 11 spotkaniach i strzeliła dwie bramki.

Lilyana Kostova po przygodzie z Medykiem Konin grała jeszcze w jednym polskim klubie-w Czarnych Sosnowiec. Po jednym sezonie spędzonym w drużynie trzynastokrotnych mistrzyń Polski przeniosła się do bułgarskiej NSA Sofii.

Maria Ficzay występuje w duńskiej Fortunie Hjorring, czyli czołowym zespole ligi. 

Paulina Zawiślak ostatnio występowała w Czarnych Sosnowiec. Później miała grać w Stomilankach, ale kilka dni po ogłoszeniu transferu jej kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Później słuch o niej zaginął.

 Katarzyna Daleszczyk występuje dziś w czwartej sile rodzimych rozgrywek AZS-ie UJ Kraków. 32-letnia piłkarka jest bardzo ważną postacią w drużynie Jagielonek – w rundzie jesiennej zagrała we wszystkich spotkaniach i zdobyła aż 4. bramki.

Agata Tarczyńska od 2020 roku jest piłkarką niemieckiego Werderu Brema. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu zagrała w pięciu spotkaniach.

Paulina Dudek również gra za granicą. Od czterech lat występuje we francuskim Paris Saint-Germain, gdzie jest czołową defensorką. 

Anna Gawrońska wciąż gra w Medyku. 43-letnią napastniczkę można śmiało nazwać legendą klubu z województwa wielkopolskiego. W Medyku spędziła praktycznie całą karierę; gra w nim nieprzerwanie od 2004 roku.

Natalia Chudzik występuje we włoskim Freedom FC. Zespół ten gra w Serie C, czyli trzecim poziomie rozgrywkowym we Włoszech.


fot. Dariusz Walory

Skład Medyka z finału Pucharu Polski [26.05.16]

Anna Szymańska – Aleksandra Sikora, Dagmara Grad, Radoslava Slavcheva, Maria Ficzay, Lilyana Kostova, Katarzyna Daleszczyk, Patrycja Balcerzak, Paulina Dudek (81’ Paulina Zawiślak), Agata Tarczyńska, Anna Gawrońska (92’ Natalia Chudzik)

Milena R

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: