SMS lepszy w Koninie. Ważne zwycięstwo drużyny z Łodzi

Przed meczem przewidywaliśmy, że fajerwerków tutaj nie będzie i nie było. Łódzki SMS wygrał skromnie z Medykiem POLOmarket w Koninie 0:1.

Mecz nie mógł się podobać. Był raczej pokazem wyrachowania i szachów niż reklamą kobiecego futbolu. Jeszcze w pierwszej połowie Medyczki miały dwie dogodne okazje, lecz to piłkarki przyjezdnych były skuteczne i potrafiły wykorzystać okazje. Decydująca okazała się trzydziesta minuta, kiedy to gola na wagę kompletu punktów zdobyła powracająca po kontuzji Klaudia Jedlińska, po dograniu Nadii Krezyman. Potem już dobrze spisywały się zarówno strzegąca bramki Medyka Oliwia Szymczak, jak i broniąca w SMSie  Oliwia Szperkowska.

To zwycięstwo i strata punktów Czarnych pozwoliło drużynie Marka Chojnackiego umocnić się na pozycji lidera tabeli.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Nasza kadra seniorska zagra dwa spotkania eliminacji Mistrzostw Świata. Najpierw w Gdyni z Armenią (7.04), a pięć dni później z Norwegią w Oslo. Kadra U19 też zagra o sporą stawkę. W Szwecji zagra w drugiej rundzie eliminacji Mistrzostw Europy. O awans do turnieju finałowego powalczy z reprezentacją gospodyń oraz z Danią i Chorwacją.

Po przerwie SMS zagra 16 kwietnie z Rekordem Bielsko-Biała, a Medyczki również w tym dniu zagrają ze Sportisem w Bydgoszczy.

gol : Klaudia Jedlińska 30′

MVP TKF : Klaudia Jedlińska

MEDYK POLOMARKET :Oliwia Szymczak – Sandra Sałata, Anastasija Rocane, Natalia Chudzik (73′ Olga Zubczyk), Androniki Michalopoulou, Karlina Miksone, Heather Seybert, Natalia Pakulska (80′ Alicia Tamburro), Sashana Campbell (69′ Julia Chudy), Anna Gawrońska, Klaudia Fabova

TME UKS SMS : Oliwia Szperkowska – Yurina Enjo, Katarzyna Konat, Wiktoria Zieniewicz, Julia Kolis, Ernestina Abambila, Gabriela Grzybowska, Nadia Krezyman, Dominika Gąsieniec (82′ Magdalena Dąbrowska), Anna Rędzia, Klaudia Jedlińska (88′ Ewelina Piórkowska).