GieKSa znów wygrywa! [WIDEO]

Miało być ciekawie w Katowicach i znów było. Tym razem koszmar wiosennych remisów się nie ziścił i podopieczne Karoliny Koch zdołały pokonać 2:1 Jagiellonki.

Już w pierwszych minutach okazję miały właśnie przyjezdne, lecz na posterunku była Klimek. Oglądaliśmy sporo akcji w środku polu, akcji brakowych raczej niewiele. Tuż przed upływem regulaminowego czasu pierwszej połowy świetną kontrę wykorzystały przyjezdne i gola otwierającego spotkanie zdobyła Katarzyna Daleszczyk.

GieKSa obudziła się drugiej połowie. Już w pięćdziesiątej dziewiątej minucie świetnie wykorzystała podanie z głębi pola Anita Turkiewicz, pokonując Klabis niczym rasowa napastniczka. Na siedem minut przed końcem spotkania Turkiewicz świetnie tym razem podała do Konkol, a ta trafiła na 2:1.

Kolejne zwycięstwo GieKSy pozwala dalej marzyć o brązowym medalu, te marzenia raczej odłożyć na kolejny rok muszą za to Jagiellonki.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Nasza kadra seniorska zagra dwa spotkania eliminacji Mistrzostw Świata. Najpierw w Gdyni z Armenią (7.04), a pięć dni później z Norwegią w Oslo. Kadra U19 też zagra o sporą stawkę. W Szwecji zagra w drugiej rundzie eliminacji Mistrzostw Europy. O awans do turnieju finałowego powalczy z reprezentacją gospodyń oraz z Danią i Chorwacją.

gole : Anita Turkiewicz 59′ , Anna Konkol 83′- Katarzyna Daleszczyk 45′

MVP TKF : Anita Turkiewicz

GKS : Klimek – Maciążka, Olszewska (73′ Tkaczyk), Vojtkova, Turkiewicz, Brzęczek, Kłoda (40′ Zdunek), Hajduk, Bińkowska (60′ Konkol), Rybaczuk, Dyguś

AZS UJ : Klabis – Smaza, Wróbel, Gec, Nieciąg (58′ Bartosiewicz), Zapała, Sitarz, Woźniak (77. Mordel), Wilk, Daleszczyk, Wójcik (46. Derus)