Dublet Słowińskiej. Pierwsza wygrana Lotosu w tym roku

Kibice i cały zespół Lotosu Gdańsku w końcu doczekali się pierwszych punktów tej wiosny. Od razu ekipa z Trójmiasta zgarnęła pełną pulę pokonując dziś Sportis 2:0.

Zespół przyjezdnych zdecydowanie ‘nie był dziś sobą’ nie oddając nawet celnego strzału na bramkę Krajewskiej. Dogodne okazje rozpływały się gdzieś w momencie prób strzału. Konkretniejszy był dziś Lotos, który okazji miał dziś sporo. Wykorzystał tylko dwie dopiero po zmianie stron.

Najpierw w sześćdziesiątej trzeciej minucie po dograniu amerykańskiej napastniczki Kirsch-Downs, po raz pierwszy na listę strzelczyń wpisała się Klaudia Słowińska. Natomiast w doliczonym czasie gry ten sam duet udokumentował przewagę i po raz drugi Natalię Piątek pokonała Słowińska.

Dla Sportisu to druga porażka z rzędu. Lotos wygraną stworzył sobie dobre pole do atakowania wyższych pozycji już na finiszu rozgrywek w kwietniu i maju.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Nasza kadra seniorska zagra dwa spotkania eliminacji Mistrzostw Świata. Najpierw w Gdyni z Armenią (7.04), a pięć dni później z Norwegią w Oslo. Kadra U19 też zagra o sporą stawkę. W Szwecji zagra w drugiej rundzie eliminacji Mistrzostw Europy. O awans do turnieju finałowego powalczy z reprezentacją gospodyń oraz z Danią i Chorwacją.

gole : Klaudia Słowińska 64′ 94′

MVP TKF : Klaudia Słowiańska

APLG: Krajewska –  Bużan, Szewczuk, Polańska (88’ Karwacka), Kołodziejek, Siernat, Dymińska, Kirsch-Downs, Włodarczyk, Słowińska, Zimecka

Sportis: Piątek – Sokołowska, Witczak, Majda, Helinska (25’ Bagińska), Stasiak, Oleksiak (76’ Klepatska), Piechocka, Sudyk, Sobczyk (60’ Glinka), Andrzejewska