Spora niespodzianka. Tarnovia pokonała Medyka

Dawniej by to była sensacja … dziś co najwyżej spora niespodzianka. Tarnovia Tarnów w czternastej kolejce Ekstraligi pokonała 2:1 u siebie Medyka POLOmarket Konin odnosząc pierwsze zwycięstwo na wiosnę w Ekstralidze.

Pierwsze minuty tego nie zapowiadały. To przyjezdne lepiej zaczęły i prowadziły grę, lecz nie potrafił zagrozić należycie bramce beniaminka. Zrobiły to jednak gospodynie, już w 15. minucie zdobywając bramkę. Wtedy to dośrodkowanie Krawczyk wykończyła Gębica. Po tym golu gospodynie bardzo przemyślenie grały i wykorzystywały błędy rywalek. Już chwilę później dogodną sytuację miała Białoszewska .. mogło być już 2:0. Medyk jednak grał swoje i prowadził grę. Jeszcze przed przerwą mógł wyrównać, ale świetnie spisywała się w bramce gospodyń  Bałuszyńska.

Po zmianie stron to Tarnovia ruszyła do ataku. Już w 65. minucie po podaniu Krwaczyk podwyższyła w końcu Białoszewska. Podopieczne Romana Jaszczaka stać dziś było tylko na honorową bramkę. Dziesięć minut po stracie drugiej centrę Pakulskiej z różnego wykorzystała Miksone.

Wynik jest niespodzianką, zwłaszcza w kontekście zimowej sytuacji z ‘wycofaniem’ Tarnovii i dwoma wysokimi porażkami na wiosnę. Niestety dla kibiców gości jednak Medyk przyzwyczaja nas do bycia solidnym średniakiem.

Za tydzień w piętnastej kolejce Ekstraligi Tovia poszuka kolejnych punktów w starciu z Rekordem … o ile ten nie przełoży meczu. Medyk zagra u siebie ze SMS-em Łódź.