Przełamanie Medyczek

W sobotnie popołudnie pierwszy raz od końca września (i wygranej w Koninie z Rekordem) Medyk POLOmarket zaliczył ligowe zwycięstwo. W ramach dziesiątej kolejki zespół Romana Jaszczaka pokonał 1:0 Lotos Gdańsk.

Od początku obserwowaliśmy wyrównane spotkanie, lecz bez specjalnych ruchów z obu stron. Z czasem gospodynie zyskiwały przewagę. Zaznaczyły to jeszcze przed przerwą idealnymi okazjami Herrery. Najpierw po dośrodkowaniu z rożnego piłka po jej strzale wylądowała tuż obok słupka, a chwilę potem piłkarka z Salwadoru obiła poprzeczkę. Do trzech razy sztuka, lecz tym razem nie z golem a z asystą. W 59. minucie wystawiła piłkę na tacy Greczynce Androniki Michalopoulou, a ta zdobyła gola decydującego o komplecie punktów dla gospodyń.

Za tydzień w jedenastej kolejce Medyk POLOmarket zagra w Krakowie z Jagiellonkami, a Lotos podejmie u siebie Rekord Bielsko-Biała.

1:0 Androniki Michalopoulou 59′

MVP TKF : Stephanie Zuniga-Herrera

MEDYK POLOmarket : Szymczak – Ročāne, Sałata, Chudzik, Jaśniak, Serybert, Chudy (90′ Szydełko), Fabová, Michalopoulou, Zuniga-Herrera, Gawrońska.

LOTOS : Ludwiczak – Szewczuk, Sirant, Zimecka, Bużan, Włodarczyk (61′ Polańska), Plotzka (77′ Stasiulewicz), Słowińska (77′ Okoniewska), Dymińska, Grzywińska (46′ Kołodziejek), Kirsch-Downs

grafika/statystyki : STATScore