SMS obudził Tarnovię. Gładka wygrana wicemistrza Polski na terenie beniaminka

‘Halo! To Ekstraliga – tu tak łatwo nie będzie’ dziś wicemistrz Polski brutalnie przypomniał beniaminkowi, do jakiej ligi trafił. Po inauguracyjnym spotkaniu ze Sportisem Tarnovia rozbudziła nadzieję wielu kibiców i postronnych obserwatorów. Dziś brutalnie SMS sprowadził na ziemie beniaminka i przed kamerami TVP Sport pokonał 0:4 ekipę z Tarnowa.

Podopieczne Marka Chojnackiego wypunktowały gospodynie, do tego stopnia, że nie potrafiły oddać celnego strzału na bramkę Szperkowskiej. Pierwsza bramka padła już w 5. minucie, kiedy to Klaudia Jedlińska świetnie z prawej strony dograła do wbiegającej Anny Rędzi, która świetnie wykorzystała taki prezent, pokonując strzegącą bramki gospodyń Magdę Syrek. Paręnaście sekund później było już 0:2. Tym razem dogrywała Nadia  Krezyman, a wynik podwyższyła Jedlińska. SMS przeważał i miał kolejne okazje. W 30. minucie po fauli na Rędzi sędzia Katarzyna Gaweł podyktowała karnego, którego wykorzystała Gabriela Grybowska. Wynik ostatecznie w 89. minucie ustaliła Jedlińska, wykorzystując podanie Grzybowskiej.

Za tydzień Tarnovia pojedzie na swój pierwszy wyjazd. Od razu zacznie w Koninie z Medykiem POLOmarket. TME SMS podejmie u siebie Sportis KKP Bydgoszcz.