Ekstraliga : Sześć goli. Szalony mecz pod Wawelem

To był mecz kolejki. Sześć goli, zwroty akacji i remis 3:3. To był prawdziwy spektakl na stadionie na krakowskim Prądniku.

Już w piątej minucie gry zamieszanie w polu karnym Jagiellonek wykorzystała Marianna Litwiniec, która wyprowadziła Olimpię na prowadzenie. Jagiellonki próbowały wyrównać i dominowały, lecz ‘biły głową w mur’. Jeszcze przed przerwą udało się podwyższyć przyjezdnym prowadzenie. Po dośrodkowaniu z wolnego Michalczyk na 0:2 trafiła Oleszkiewicz.

Olimpia kontrolowała grę, lecz siły starczyło do siedemdziesiątej piątej minuty. Wtedy się zaczęło! W 74. minucie gry po dośrodkowaniu Wróbel kapitalną bramkę kontaktową zdobyła Katarzyna Daleszczyk. Chwilę potem kapitalną bramkę z trzydziestu metrów pod poprzeczkę Piątek zdobyła Anna Zapała. Nie był to koniec emocji! W osiemdziesiątej ósmej minucie gry po centrze Michalczyk piłka trafiła pod nogi Szymaszek, która trafiła na 2:3. Paręnaście sekund później po asyście zapały wynik na 3:3 ustaliła Katarzyna Daleszczyk.

W majowy weekend już zostanie rozegrana osiemnasta kolejka. W sobotę 1 maja Jagiellonki zagrają w Głogówku z Rolnikiem, a Olimpia u siebie podejmie Śląsk Wrocław.

0:1 Marianna Litwiniec 5′
0:2 Natalia Oleszkiewicz 44′
1:2 Katarzyna Daleszczyk 74′
2:2 Anna Zapała 78′
2:3 Weronika Szymaszek 88′
3:3 Katarzyna Daleszczyk 89′