Górnik zmiótł Lotos

Bardzo udanie wypadł debiut nowego trenera Łęcznej Roberta Makarewicza, jego Górnik pokonał aż 7:0 Lotos Gdańsk.Z powodu kontuzji Palińskiej i Paturaj w bramce Mistrza Polski zadebiutowała Klaudia Zielińska.

Z powodu kontuzji z boiska już w 17. minucie gry boisko musiała opuścić Marcjanna Zawadzka. Górnik miał swoje okazje, ale brakowało szczęścia. Wynik otworzył się dopiero w 38. minucie kiedy to dogranie Zdunek wykorzystała Nikola Karczewska. Jeszcze przed przerwą za zagranie ręką w polu karnym zawodniczki Lotosu, jedenastkę na gola zamieniła Ewelina Kamczyk.

Egzekucja rozpoczęła się w drugiej połowie. Najpierw świetnym golem z dystansu popisała się Emilia Zdunek. Dziesięć minut kolejny strzał z dystansu i kolejny gol – tym razem Hmirova. Dwie minuty później dublet skompletowała Karczewska. Potem za faul w polu karnym znów jedenastkę wykorzystała Kamczyk, a dzieła zniszczenia dokończyła Karczewska.

Już w środę rozegrane zostaną ćwierćfinały Pucharu Polski. Górnik Łęczna zagra z pierwszoligowym Rekordem w Bielsku-Białej. Za tydzień 17 kolejka Ekstraligi Lotos zagra na wyjeździe w Koninie z Medykiem POLOmarket, a Górnik zagra w Katowicach z GieKSą.