Dlaczego w piłkę? Powinny siedzieć w kuchni!
Kobiecy Futbol bez cenzury Polska Publicystyka Specjalnie dla Nas

Dlaczego w piłkę? Powinny siedzieć w kuchni!

 Twarde konserwatywne środowisko na północy polski często i gęsto wskazuje miejsce dziewcząt, nie jest łatwo przebić się z żadną inicjatywą.

 – Piłka nożna jest dla twardych chłopców, dziewczyny powinny siedzieć w kuchni! – To zdanie pokazuje jakie podejście mają nieświadomi zaściankowi i konserwatywni rodzice. Myślenie to z gruntu rzeczy nie mieści się w kanonie XXI wieku, ale jednak istnieje. Trudno tworzyć mimo olbrzymich chęci dziewcząt do gry i ciężkich treningów prawdziwe środowisko do uprawiania tej czy innej męskiej dyscypliny sportowej. Środowisko wiejskie nie przyjmuje do wiadomości, że dziewczynki mogą osiągnąć większe sukcesy niż chłopcy, ponieważ jest ich mniej.  Może dlatego, bo właśnie jest takie myślenie nie tylko w małych konserwatywnych miejscowościach?

 Zdaniem wielu kobieta jest do rodzenia, wychowywania dzieci, zrobienia jedzenia mężowi, prania, gotowania i zmywania. Czy takie właśnie myślenie nie jest powodem blokowania wielu kobiecych talentów? Czy właśnie takie myślenie nie jest powodem zaprzestania gry w piłkę nożną wielu zawodniczek? Czy takie właśnie myślenie zabija kreatywność wielu wiejskich działaczy?
– Dlaczego w piłkę, powinny siedzieć w kuchni!

 Tak – to słyszałem od pewnych rodziców, ale i innych „znających się na piłce” fachowców.
Smutne!

MARCUS

 

Dawid Gordecki

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: