Górnik znów wygrywa

Zgodnie z przewidywaniami kolejny ligowy hit wygrały piłkarki Górnika Łęczna. Tym razem pokonały pewnie u siebie AZS PWSZ Wałbrzych 3:0.

Już od początku meczu Mistrzynie Polski narzuciły swoje tempo. Próbowała Ewelina Kamczyk, lecz strzał minimalnie minął słupek. Chwilę później po kolejnym ataku Górniczek, po starciu z Nikolą Karczewską z kontuzją boisko musiała opuścić bramkarka gości Jagoda Sapor. Już w 9. minucie zastąpić ją musiała młodziutka Natalia Skużybut.

Szybko gospodynie naraziły ją na próbę. Skużybut dobrze poradziła sobie ze strzałem Klaudii Lefeld, lecz parę minut później musiała skapitulować. Wypuściła przed siebie piłkę po strzale Dominiki Grabowskiej, a piłkę do siatki z najbliższej odległości wbiła Ewelina Kamczyk. Chwilę potem obudził się AZS, a dogodną sytłację do wyrównania miała Klaudia Fabova. Na nie wiele się to zdało.

W końcówce pierwszej połowy Górniczki iście bombardowały bramkę gości, lecz nie potrafiły strzelić kolejnego gola. Jeszcze przed przerwą na noszach z powodu kontuzji zniesiona została Julita Głąb.

Po zmianie stron piłkarki Jasińskiego przeważały. W 55. minucie świetnie urwała się Fabova, lecz jej strzał obił tylko słupek. Stare porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Sprawdziło się to też i tym razem. Trzy minuty później po dograniu Kamczyk z wolnego, piłkę głową do siatki skierowała Karczewska.

Niewykorzystana okazja błyskawicznie zemściła się na wałbrzyszankach. Dwie minuty później perfekcyjne dogranie Kamczyk z rzutu wolnego wykorzystała Nikola Karczewska, która głową skierowała piłkę do siatki. Potem atakowały już prawie tylko gospodynie. Wynik spotkania golem na 3:0 ustaliła Małgorzata Grec.

Za tydzień Górniczki jadą do Głogówka na mecz z Rolnikiem, a AZS PWSZ Wałbrzych podejmie u siebie Olimpię Szczecin.