Przełamanie Mitechu (foto)

W piątej kolejce doszło do przełomu. Pierwsze punkty w sezonie zainkasował Mitech Żywiec, który pokonał Rolnika w Głogówku 1:3.

Rywalizacja pomiędzy dwoma zespołami od początku była bardzo zacięta. Wynik został otwarty w 33. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Smidovej piłkę w siatce Rolnika umieściła Ewelina Prokop. Jeszcze przed przerwą Mitech podwyższył za sprawą gola Alicji Bijak.

Po zmianie stron obudził się Rolnik. Poskutkowało to golem z rzutu karnego Aleksandry Misiak. W barwach gości wkradło się trochę nerwowości, lecz na krótko. W 59. minucie Mitech podwyższył wynik, za sprawą gola Petry Zdechovanovej. Mogło być wyżej, bo w 75. minucie karnego zmarnowała Partycja Rżany.