Mistrz jest Mistrzem. Górnik rozbił GieKSę

Pierwsze wyjazdowe starcie Mistrzyń Polski zakończyło się dość niespodziewanie szybkim i gładkim zwycięstwem w Katowicach. W zaledwie 38. minut było już wszystko wiadomo.

Już na początku spotkania po agresywnym wyjściu Anny Konkol w nogi Eweliny Kamczyk, zawodniczka GieKSy otrzymała żółtą kartkę. Niestety dla całego spotkania przyjezdnym nie udało się wykorzystać tego rzutu wolnego. Spotkanie się otworzyło i z obu stron widzieliśmy okazję bramkowe.

Już w 12. minucie po faulu na Nikoli Karczewskiej, rzut karny na gola zamieniła Ewelina Kamczyk. Chwilę później mogło być 0:2. Po fatalnym błędzie Klimek piłkę zza szesnastki na pustą bramkę biła Kamczyk, lecz w ostatniej chwili defensorki gospodyń wybiły piłkę zza pola karnego. GieKSa szybko mogła wyrównać, bo świetnie z wolnego piłkę biła Miłek. Strzał jednak obroniła Palińska.

Co się odwlecze to nie uciecze. W 29. minucie po dograniu Eweliny Kamczyk z rzutu różnego premierowego gola w nowych barwach trafiła Klaudia Lefeld. Już dziesięć minut później było 0:3. Świetnym strzałem zza pola karnego wynik ustaliła Patricia Hmirova.

W drugiej odsłonie mecz zrobił się bardziej otwarty. GieKSa z wielki animuszem próbowała coś strzelić. Niestety dla gospodyń i widowiska więcej goli nie padło.

Teraz czas na reprezentacyjną przerwę. Ekstraliga wraca dopiero 7 września.